W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kamil Jastrzębski zwycięża w Półmaratonie Wiązowskim

28.02.2024

W niedzielę, 25 lutego, w Wiązowni rozegrano 44 Półmaraton Wiązowski i Wiązowską 5-tkę, które zgromadziły na starcie ponad 4 tysiące uczestników.

Kamil Jastrzębski na trasie biegu. Po prawej stronie widać licznie zgromadzoną publiczność

Optymalna temperatura +13 stopni Celcjusza sprzyjała w uzyskiwaniu bardzo dobrych wyników. Od startu wysokie tempo biegu narzucił Kamil Jastrzębski, wychowanek Szkolnego Klubu Biegowego w Kraśniku, który nie oglądając się na rywali samotnie pokonywał kolejne kilometry półmaratonu. Tak było aż do linii mety, którą przekroczył w bardzo dobrym czasie 1.04.31. To nowy rekord życiowy Kamila i najlepszy wynik w tym roku w Polsce. To także dobry prognostyk przed kwietniowymi Mistrzostwami Polski w maratonie w Łodzi, które w przypadku mężczyzn będą kwalifikacjami na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu.

Kamil Jastrzębski: „Od początku interesował mnie bieg w mocnym, równym tempie, dlatego objąłem prowadzenie i rozpędziłem pociąg. Z dobrym samopoczuciem, zmotywowany do pracy, w pełnym zdrowiu i dobrej dyspozycji niedługo ruszam na obóz przygotowywać się do Mistrzostw Polski w maratonie”.

Drugi na mecie był Bogdan Semenowych z Ukrainy (czas 1.04.46). Pólmaraton ukończyło 2464 zawodników i zawodniczek.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik Kamila na Mistrzostwach Polski w Łodzi!

Fot. FotoMaraton.pl

M.S.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}