W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Juniorki KMKS Kraśnik z awansem do 1/16 Mistrzostw Polski

24.01.2023

Drużyna juniorek Kraśnickiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Kraśniku (KMKS Kraśnik) zapewniła sobie awans do 1/16 Mistrzostw Polski, pokonując w ostatnim meczu rozgrywek wojewódzkich zespół Łukovii Łuków. Już od czwartku, 26 stycznia br., zawodniczki z Kraśnika walczyć będą w turnieju w Olkuszu.

Drużyna juniorek KMKS Kraśnik wraz z trenerami: Agatą Kurlej i Leszkiem Pomykalskim

Nasze juniorki zajęły w wojewódzkich rozgrywkach ligowych trzecie miejsce. O awansie do Mistrzostw Polski zadecydował wynik meczu barażowego z drugą drużyną w województwie – Łukovią Łuków. Podopieczne Leszka Pomykalskiego prowadziły od 8 minuty meczu do końca spotkania, które wygrały różnicą 12 bramek. Najwięcej goli (16) zdobyła dla kraśnickiej drużyny  kadrowiczka Zuzanna Kurlej.

W turnieju 1/16 Mistrzostw Polski kraśniczanki zmierzą się z gospodyniami z SPR Olkusz, SPR Handball Rzeszów i KS Zgoda Ruda Śląska Bielszowice. Zawody potrwają do soboty (28 stycznia). Oprócz walki o jak najlepszy rezultat dla sporej części zawodniczek będzie to ważna szansa do zebrania doświadczenia w takich rozgrywkach, bowiem spora część dziewcząt jest z młodszych roczników.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

M.S.

{"register":{"columns":[]}}