W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich i 15-lecia posługi kapłańskiej w Kraśniku ks. Wiesława Szewczuka

20.06.2022

Ksiądz Wiesław Szewczuk pełni posługę proboszcza Parafii pw. Miłosierdzia Bożego na Osiedlu Piaski w Kraśniku od 15 lat. W niedzielę wspólnie z wiernymi i zaproszonymi gośćmi świętował także Jubileusz 40-lecia posługi kapłańskiej.

Jubileusz 40-lecia święceń kapłańskich i 15-lecia posługi kapłańskiej w Kraśniku ks. Wiesława Szewczuka

W uroczystej Mszy świętej w intencji kapłana wziął udział Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel.

- Na wniosek Pana Przewodniczącego postanowiłem odznaczyć księdza Wiesława za zasługi na rzecz powiatu kraśnickiego. Medal Starosty Kraśnickiego to podziękowanie za ofiarną służbę Kościołowi duchowemu i materialnemu — mówi starosta Andrzej Rolla.

Ksiądz Szewczuk przez wiele lat swojej posługi dał się poznać jako dobry pasterz i świetny organizator życia parafii. Jest budowniczym kościoła parafialnego, ale także zaangażowanym duszpasterzem wielu środowisk, w tym kapelanem Szpitala Powiatowego w Kraśniku.

- Bóg zapłać, Księże Proboszczu, za Twoją niestrudzoną posługę! Życzę Ci wielu Łask Bożych płynących z Chrystusowego Kapłaństwa — mówi przewodniczący Jacek Dubiel.
 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}