W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Fenomenalny Rafał Wójcik w Sao Paulo

23.01.2024

W dniach 15-20 stycznia bieżącego roku w pięknym Sao Paulo w Brazylii rozegrano I Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie Niesłyszących. Jedną z dyscyplin rozrywanych na Igrzyskach było pływanie, a startowali zawodnicy w kategorii do lat 17.

Rafał Wójcik na tle ścianki Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich Niesłyszących ze zdobytymi złotymi medalami zawieszonymi na szyi

W imprezie wystartował zawodnik Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Fala” w Kraśniku Rafał Wójcik (podczas zawodów niesłyszących Rafał reprezentuje także klub Spartan Lublin). Rafał jechał na Igrzyska jako jeden z faworytów, bowiem posiada już w swoim dorobku medale Igrzysk Olimpijskich Głuchych (Caxias do Sul 2021) i ubiegłorocznych Mistrzostw Świata Głuchych (Buenos Aires). To zawodnik ścisłej czołówki także w kategorii seniorów.

W Sao Paulo Rafał zdominował rywalizację, będąc najjaśniejszą gwiazdą zawodów. Zdeklasował rywali we wszystkich ośmiu konkurencjach, w których startował (na 50 i 100 metrów stylem motylkowym, 50 i 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50, 100, 200 i 400 metrów stylem dowolnym), zgarniając w każdej z nich złoty medal! W pięknym stylu pokazał przeciwnikom, że nie ma na niego mocnych. Ponadto jego forma była tak wysoka, że praktycznie w każdym starcie ustanawiał rekordy życiowe, a na 50, 100 i 200 metrów stylem dowolnym ustanowił nowe rekordy Klubu (odpowiednio: 24,66, 54,36 i 1:58,38).

Wielkie brawa dla Rafała!

MS.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}