W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Aktywności Motorycznej

20.03.2024

W dniu 12 marca w Oddziale Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku przy ulicy Kościuszki 26 odbył się I Dzień Aktywności Motorycznej organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Kraśniku.

Uczestnicy imprezy

W wydarzeniu wzięli udział sportowcy z Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Słoneczny Dzień” w Kraśniku, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego imienia Świętego Franciszka z Asyżu w Kęble, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego imienia Jerzego Rudlickiego w Olbięcinie oraz  Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Załuczu.
Wśród zaproszonych gości obecni byli: Starosta Kraśnicki Paweł Kudrel i Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel.

Ideę Programu Treningu Aktywności Motorycznej (MATP) przybliżyła dr Agata Głos-Pocztarska z Akademii Bialskiej imienia Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Zakłada ona, że sportowcy, którzy nie są w stanie konkurować w regularnych zawodach Olimpiad Specjalnych, mają szansę pokazać, czego nauczyli się w warunkach niekonkurencyjnych. W odróżnieniu od dyscyplin sportowych, w programie nie występuje element współzawodnictwa pomiędzy uczestnikami oraz ścisłego przestrzegania przepisów i zasad. Terapeuta dostosowuje przepisy MATP do poziomu sprawności zawodników, tak by mogli oni zademonstrować swoje maksymalne możliwości.

M.S.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}