W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dożynki Gminne w Szastarce!

29.08.2022

Wicestarosta Kraśnicki Paweł Kudrel, Członek Zarządu Powiatu w Kraśniku Henryk Flis oraz Radny Rady Powiatu w Kraśniku Bogdan Zuń spotkali się z mieszkańcami Gminy Szastarka, aby wspólnie podziękować Bogu za tegoroczne plony.

Dożynki Gminne w Szastarce

Tradycyjne święto plonów rozpoczęła Msza święta w kościele pw. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Szastarce, której przewodniczył proboszcz ks. Andrzej Arabaczewski. Następnie odbyła się część oficjalna na boisku przy Szkole Podstawowej w Szastarce. Oficjalne przemówienia były głównie wyrazem wdzięczności dla rolników, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy są żywicielami miast i wsi w naszym kraju, ale także stanowią o marce polskiej żywności na świecie.

Dożynki to piękna tradycja, która od pokoleń jest wyrazem naszego przywiązania do wiary i szacunku dla ziemi, która dzięki Bożej Opatrzności rodzi płody rolne. To wielkie święto, które przypomina nam szacunek do chleba, który od pokoleń jest symbolem dostatku i pomyślności.

- Dziękuję wszystkim rolnikom za trud ich codziennej pracy, a także życzę pomyślnych zasiewów i przyszłorocznych plonów. Słowa wdzięczności za zorganizowanie Dożynek Gminnych w Szastarce kieruję szczególnie do Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Polichnie Ewy Białoń, a także w stronę Urzędu Gminy Szastarka na ręce Wójta Artura Jaskowskiego - mówił wicestarosta Paweł Kudrel.

foto. UG Szastarka

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}