W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bitwa Regionów 2022 - zgłoszenia tylko do jutra!

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. Organizatorami są: Wicepremier i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Bitwa Regionów 2022 - plakat

Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla oraz Pełnomocnik Starosty Kraśnickiego do Spraw Współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich Anna Baluch zachęcają KGW z powiatu kraśnickiego do udziału w tegorocznej edycji konkursu.

Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony ten konkurs. Jego celem jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła.

Konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom skupiającym kobiety z terenów wiejskich. Przedsięwzięcie pomaga także w realizacji ich celów statutowych, którymi są m.in.:

- promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych;
- działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
- rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej;
- upowszechnianie i rozwój form współdziałania oraz gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.
 
Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się zmienionym wydaniu. Panie z KGW będą miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych już na etapie powiatowym.
 
Koła, które zwyciężą w I etapie, przystąpią do rywalizacji w etapie wojewódzkim. Reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.
 
Jak się zgłosić?
 
Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl. Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem.
 
Uwaga! Zgłoszenia przyjmowane są do 31  maja 2022 r.
 
Na laureatów wszystkich trzech etapów czekają bardzo atrakcyjne nagrody!

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}