W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Bezpłatne badanie znamion!

Zapraszamy pełnoletnich mieszkańców powiatu kraśnickiego na bezpłatne badania znamion współorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy Centrum Profilaktyczno – Lecznicze w Lublinie.

Bezpłatne badanie znamion - plakat informacyjny

W Polsce co roku na raka skóry zapada ponad 10 000 osób, na czerniaka ponad 2 000 osób, a liczba nowych zachorowań co roku się zwiększa.

Rak skóry odpowiednio wcześnie wykryty i prawidłowo leczony nie stanowi zagrożenia dla życia i rokuje prawie 100% wyleczalnością. Bardzo ważne jest jednak wczesne zdiagnozowanie raka skóry, szczególnie czerniaka, gdyż jest on najgroźniejszy z nowotworów skóry.

Badanie diagnostyczne przeprowadzi lekarz specjalista dermatolog, który wykona również dermatoskopię – badanie szybkie, nieinwazyjne, niebolesne, do którego nie trzeba być specjalnie przygotowanym.

Wystarczy zgłosić się osobiście bez skierowania z dokumentem tożsamości.

Badania przeprowadzane będą w dniu 15 czerwca 2022 r. (środa):

1) w SP ZOZ w Urzędowie, ul. A. Hevelke 2 w godz. 8:00 – 11:00;

2) w NZOZ „Twój Lekarz” w Gościeradowie Ukazowym 57 w godz. 12:00 – 15:00.

Szczegóły na plakacie.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 81 826 17 87. Liczba miejsc ograniczona.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}