W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Alicja Wrona-Kutrzepa z kwalifikacją na igrzyska olimpijskie

07.05.2024

Świetne wieści dotarły do nas w ostatnim czasie prosto z Bahamów. Podczas trwających w miniony weekend zawodów World Athletics Relays, będących nieoficjalnymi mistrzostwami świata, znakomicie pobiegła kobieca sztafeta 4x400 metrów z kraśniczanką Alicją Wroną-Kutrzepą.

Polska sztafeta w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Kinga Gacka, Natalia Kaczmarek i Alicja Wrona-Kutrzepa (pierwsza z prawej) wraz z dużym biletem do Paryża, który trzymają wspólnie przed sobą w rękach

Polki w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Kinga Gacka, Natalia Kaczmarek i Alicja Wrona-Kutrzepa biegły w trzecim biegu eliminacyjnym. Nasza sztafeta pewnie wygrała z czasem 3:27.11, zapewniając sobie kwalifikację do finału, ale przede wszystkim na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!

W biegu finałowym żeńska sztafeta 4x400 metrów, tym razem w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, zajęła drugie miejsce (3:24.71). Lepsza od naszej reprezentacji okazała się tylko ekipa Stanów Zjednoczonych.

Alicja Wrona-Kutrzepa to wychowanka Szkolnego Klubu Biegowego w Kraśniku i trenerów Mariana Sarny i Zbigniewa Białego. Obecnie jest zawodniczką Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (AZS UMCS Lublin).

Foto: PZLA

M.S.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}