W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Alicja Wrona – Kutrzepa z powołaniem na mistrzostwa świata

29.02.2024

W dniach 1 – 3 marca 2024 roku w Glasgow w Wielkiej Brytanii odbędą się 19 Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce. Do 23-osobowej reprezentacji Polski w sztafecie 4x400 metrów została powołana wychowanka Szkolnego Klubu Biegowego w Kraśniku, aktualnie zawodniczka AZS UMCS Lublin, Alicja Wrona – Kutrzepa.

Polska sztafeta 4x400 m kobiet na 37. Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule w składzie Anna Kiełbasińska, Marika Popowicz-Drapała, Alicja Wrona-Kutrzepa, Anna Pałys w biało - czerwonych strojach prezentująca zdobyte medale

Na 37. Halowych Mistrzostwach Europy w Stambule Alicja Wrona-Kutrzepa wraz z Anną Kiełbasińską, Mariką Popowicz-Drapałą i Anną Pałys w sztafecie 4x400 metrów kobiet z czasem 3:29.31 wywalczyły dla Polski brązowy medal.

„Jest to bardzo miła niespodzianka. Alicja ma wielkie szanse, żeby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w sztafecie 4x400 metrów lub MIX. O kwalifikację olimpijską w maratonie  powalczy jeszcze 28 kwietnia na Mistrzostwach Polski w Maratonie w Łodzi drugi wychowanek SKB Kraśnik Kamil Jastrzębski”powiedział prezes i trener Szkolnego Klubu Biegowego w Kraśniku Zbigniew Biały„Z trenerem Marianem Sarną (pierwszy trener Alicji) wierzymy, że naszych wychowanków ominą kontuzje i dostarczają nam wiele radości, uzyskując kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu”.

M.S.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}