W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

27. Jesienny Konkurs Recytatorski

16.11.2023

Recytatorzy z Mniszka, Urzędowa, Liśnika Dużego i Kraśnika zdobyli nominacje do Turnieju Wojewódzkiego 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje powiatowe odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym.

Zdjęcie grupowe uczestników i organizatorów konkursu. Młodzież biorąca udział w konkursie trzyma w dłoniach dyplomy i nagrody.

Jurorzy ocenili łącznie 34 recytatorów, którzy deklamowali teksty, nawiązujące do hasła tegorocznej edycji konkursu - "Sny i marzenia".

Nominację do etapu wojewódzkiego otrzymali:

  • Maria Jedlińska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Mniszku
  • Kaja Krasińska z Ośrodka Kultury w Urzędowie
  • Marlena Janiec z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym
  • Michał Subik ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku
  • Karol Bieniek z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku

Jury wyróżniło:

  • Franciszka Machula z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie
  • Oliwię Ptaszek ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej w Blinowie
  • Julię Twardydrosz i Szymona Partykę ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym
  • Amelię Gajur z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janiny Wierzchowskiej w Liśniku Dużym
  • Zuzannę Depę z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Urzędowie

Uczestników wtorkowych eliminacji oceniali - kierownik Biura WOK z Centrum Spotkania Kultur w Lublinie Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak, bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej w Trzydniku Dużym Dorota Laskowska oraz Agnieszka Gremlas - kierownik wydziału promocji w Starostwie Powiatowym w Kraśniku, które było współorganizatorem konkursu.

Dyplomy oraz nagrody uczestnikom wręczyli: wójt gminy Trzydnik Duży Krzysztof Serafin, sekretarz Tomasz Mularczyk i dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Trzydniku Dużym Ewa Sobota.

Nominowana piątka wystąpi w Turnieju Wojewódzkim 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego pod koniec miesiąca - 28 i 29 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom gratulujemy nominacji do Turnieju Wojewódzkiego i trzymamy kciuki!

{"register":{"columns":[]}}