W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Łotwa - Kraj Kraslaw

Krāslavas novada dome

Rīgas iela 51, Krāslava, LV-5601, Latvija
Telefon  +371-65624383
Fax  :     +371-65681772
e - mail: dome(etta)kraslava.lv
strona internetowa, bezpośredni link: http://www.kraslava.lv

Kalendarium współpracy:

Listopad 2022

Delegacja z partnerskiego Kraju Kraslav z wizytą w naszym regionie

25.11.2022

Przedstawiciele delegacji z Łotwy wraz z przedstawicielami Powiatu Hajnowskiego przed pomnikiem

W dniach 9-11.11.22 w powiecie hajnowskim gościliśmy przedstawicieli z partnerskiego regionu Kraju Kraslav (Łotwa). Łotewscy partnerzy spotkali się z przedstawicielami samorządów powiatu hajnowskiego i miasta Hajnówka celem omówienia kierunków współpracy w przyszłym roku. Na okoliczność Narodowego Święta Niepodległości, delegacja z Łotwy stała się częścią patriotycznych uroczystości i uczciła nasze święto, składając symboliczną wiązankę przy Pomniku „Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji „91” w miejskim skwerze, na kilka godzin prze uroczystymi obchodami. To był niezwykły gest ponadnarodowej przyjaźni!

Lipiec/sierpień  2022

Delegacja z Powiatu Hajnowskiego z wizytą w partnerskim rejonie Krasław (Łotwa)

W dniach 16-17 lipca 2022 r. delegacja z Powiatu Hajnowskiego uczestniczyła w Dniach Miasta Krasław (Łotwa). Powiat Hajnowski reprezentowali: Wicestarosta Joanna Kojło, pracownik Starostwa Samuel Szymaniuk, wójt gminy Narewka Jarosław Gołubowski oraz dziekan hajnowski ks. Zbigniew Jan Niemyjski.

Delegacja z Powiatu Hajnowskiego wraz z opiekunem zwiedza Krasław

W dniach 16-17 lipca 2022 r. delegacja z Powiatu Hajnowskiego uczestniczyła w Dniach Miasta Krasław (Łotwa). Powiat Hajnowski reprezentowali: Wicestarosta Joanna Kojło, pracownik Starostwa Samuel Szymaniuk, wójt gminy Narewka Jarosław Gołubowski oraz dziekan hajnowski ks. Zbigniew Jan Niemyjski.

Uczestnictwo w obchodach było okazją do poznania topografii miasteczka, jego zabytków i polskich śladów w mieście Krasław – bo pomimo 244 lat oderwania od Rzeczypospolitej, krasławscy Polacy dbają do dziś o ojczystą kulturę, język i pamięć o rodzie Platerów.  Główne uroczystości związane z Świętem Miasta Krasław odbyły się na zabytkowym dziedzińcu kompleksu zamkowego należącego niegdyś do tego polskiego rodu.

Spotkanie z przedstawicielami miasta i regionu Krasław  było okazją do rozmowy na wielu płaszczyznach, w tym na temat współpracy kulturalnej, w dziedzinie pomocy społecznej oraz bieżącej sytuacji związanej z wojną w Ukrainie.

Pandemia koronawirusa nie sprzyjała bezpośrednim kontaktom, dziś mamy okazję nadrobić ten czas. Delegacja Powiatu Hajnowskiego gościła już w partnerskim powiecie Nowosądeckim, samorząd powiatu podejmował z kolei niemieckich partnerów z Nordsee-Trenne oraz Fundacji 100 procent energii odnawialnej z Berlina – przypomina Wicestarosta Joanna Kojło. – Dziękujemy naszym partnerom z miasta Krasław za ciepłe przyjęcie i rozmowy, w tym omówienie planów co do dalszego kierunku współpracy. Będzie nam bardzo miło gościć naszych łotewskich przyjaciół we wrześniu w Narewce.

Rewizyta miała miejsce we wrześniu 2022 r. – nasi łotewscy przyjaciele z Krasławy uczestniczyli w wydarzeniu Folklor i Tożsamość Pogranicza, organizowanego przez Gminę Narewka. Na scenie wystąpiły łotewskie zespoły, prezentując lokalny, barwny folklor.

Luty 2020 - udział samorządowców i duchowieństwa w obchodach 100-lecia Kampanii Łatgalskiej w Kraslawiu

3 stycznia 2020 r. Ambasada Polska w Łotwie wspólnie z łotewskim Ministerstwem Obrony zorganizowała obchody stulecia Kampanii Łatgalskiej w Daugavpils i partnerskiej dla Powiatu Hajnowskiego - Kraslawie. Obchody 100. rocznicy pokonania oddziałów Armii Czerwonej i wyzwolenia Łatgalii przez połączone wojska polsko-łotewskie miały bardzo uroczysty charakter.

Ważnym punktem obchodów było uroczyste odsłonięcie odnowionego pomnika poświęconego poległym Legionistom na cmentarzu w Krasławiu, gdzie pochowanych jest 45 znanych oraz 42 nieznanych żołnierzy polskich Legionów, poległych w walkach o te ziemie. Wśród gości uczestniczących w uroczystościach byli m.in.: bp. polowy gen. Józef Guzdka, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego - gen. Rajmund Andrzejczak i dowódca Narodowych Sił Zbrojnych Republiki Łotewskiej gen. Leonids Kalnins.
 
Powiat Hajnowski od wielu lat współpracuje z Krajem Kraslawa, stąd też na zaproszenie Burmistrza Kraslawy - Gunnara Upenieks, w uroczystościach wzięli udział: Starosta Hajnowski - Andrzej Skiepko, Burmistrz Miasta Hajnówka - Jerzy Sirak a także Ksiądz Prałat Zbigniew Niemyjski, który również celebrował mszę świętą w kraslawskim kościele. 
Wydział Promocji i Rozwoju

Członkowie delegacji polskiej i łotewskiej pozują przy pomniku

 

 
Październik 2016

W dniach 19-21.10.2016 r. miasto Hajnówka odwiedziła 6-cio osobowa delegacji z Łotwy, z miasta Kraslav. W skład delegacji weszli przedstawiciele samorządu, z burmistrzem Gunnarem Upenieks na czele oraz lokalni przedstawiciele branży gospodarczej.

 

Członkowie delegacji byli zainteresowani nawiązaniem współpracy z lokalnymi przedsiebiorcami z branży metalowej i drzewnej. Delegacja zapoznała się z ofertą:

  • Zakładów Maszynowych "HAMECH" Sp. z o. o. kotłownie, suszarnie, obrabiarki
  • Zakładu Stolarstwa Ogólnego KON-STOL M.H.W.R. Kondraciuk
  • Zakładu Drzewnnego „ANDREWPOL" Andrzej Pryczynicz
  • Producenta kotłów, kotły c.o., kotły na drewno Moderatora Sp. z o.o.
  • Gospodarstwa Ogrodniczego Bożeny Dmitruk w Kuraszewie

Goście poznali też obiekty dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. Zaplanowano zwiedzanie Muzeum i Ośrodka Kultury Białoruskiej w Hajnówce oraz wyjazd do Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego.

Podczas spotkania z przedstawicielami Urzędu Miasta Hajnówka poruszano tematy dalszej współpracy na płaszczyźnie wymiany kulturalno-sportowej dzieci i młodzieży.

Delegacja spotkała się również z przedstawicielami Starostwa Powiatowego w Hajnówce.

Emilia Rynkowska

Maj 2016

W dniach 12 – 15 maja Dom Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży gościł delegację z Łotwy  w osobach dyrektora Andrisa Bandusa z Ośrodka Zdrowia i Opieki Społecznej z Dagdy na Łotwie wraz z pielęgniarkami i pracownikami ośrodka. Wizyta miała charakter studyjny, w trakcie pobytu goście zapoznali z zasadami funkcjonowania Domu, poznali pensjonariuszy. Spotkanie stanowiło  okazję do wymiany doświadczeń z zakresu opieki społecznej oraz zdrowotnej.  Delegacja z Łotwy spotkała się ponadto z władzami powiatu: Starostą Hajnowskim Mirosławem Romaniukiem, Wicestarostą Jadwigą Dąbrowską, Przewodniczącym Rady Powiatu Lechem Janem Michalakiem oraz radnymi Rady Powiatu Hajnowskiego.

Trzydniowy pobyt upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze. Pracownicy Domu wraz z dyrekcją zadbali, by goście poznali znaczenie podlaskiej gościnności – a wszystko dzięki bogatemu programowi wizyty, umożliwiającemu także poznanie regionalnych skarbów – przyrodniczych i kulturowych. W trakcie pobytu delegacja z Łotwy zwiedziła Muzeum Przyrodniczo-Leśne w Białowieży, Rezerwat Pokazowy Żubrów, ponadto wzięła udział w koncercie galowym XXXV  Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Obie strony rozstawały się w przyjaznej atmosferze, bogatsze w nową wiedzę i doświadczenie – tak cenne w przypadku współpracy z drugim człowiekiem. Współpraca ma być kontynuowana. Wizyta delegacji z Łotwy stanowi kontynuację współpracy – w 2015r., na zaproszenie Przewodniczącej Rady Okręgu Dagda Sandry Viskure i Dyrektora Ośrodka Zdrowia i Opieki Społecznej  Andrisa Bandunsa, Łotwę odwiedziła 9-osobowa delegacja pracowników Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik”.

Katarzyna Nikołajuk

Lipiec 2015 - wizyta pracowników Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży na Łotwie

W dniach 24-26.07.2015r. na zaproszenie Przewodniczącej Rady Okręgu Dagda Sandry Viskure i Dyrektora Ośrodka Zdrowia i Opieki Społecznej  Andrisa Bandunsa, przebywała na Łotwie 9-osobowa delegacja pracowników Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży.

W pierwszym dniu pod nazwą „Białowieskie Żubry” uczestniczyliśmy w III spartakiadzie Domów Opieki Społecznej w Tervete. Udział w niej wzięła rekordowa liczba placówek – aż 31. Na 10-kilometrowej trasie Parku Narodowego w Tervete na uczestników czekało 14 konkurencji, wymagających  inteligencji, szybkości, zręczności. Ku naszemu zaskoczeniu zdeklasowaliśmy konkurencję zajmując I miejsce. Jednak prawdziwym zaskoczeniem było zajęcie przez naszą delegację I miejsca w zawodach polegających na układaniu na czas alfabetu łotewskiego.

Drugi dzień pobytu również obfitował w wiele intersujących wydarzeń. Uczestniczyliśmy w seminarium dot. opieki nad mieszkańcami domów opieki organizowanego przez Centrum Doskonalenia Zawodowego i Nadzoru „AISMA” (Łotwa). Uczestnictwo w prelekcji pozwoliło na wymianę cennego doświadczenia oraz poszerzenie wiedzy. Nie zabrakło również czasu  na poznanie skarbów turystycznych i historycznych okręgu Dagda, odwiedziny stolicy Łotwy – przepięknej Rygi oraz udziału w folklorystycznym festynie św. Anny w Dagdzie.

Ostatniego dnia pobytu zapoznaliśmy się z działalnością Centrum Zdrowia  i Opieki Społecznej „Dagda”. Ośrodek świadczy opiekę stacjonarną nad osobami wymagającymi całodobowej pomocy, działają poradnie lekarzy specjalistów, laboratorium, rehabilitacja oraz pracownia USG i RTG. Ponadto świadczone są usługi zdrowotne dla mieszkańców okręgu Dagda.

Pobyt zwieńczył finalny obiad z Przewodniczącą Rady Dagda Sandrą Wiskure i Andrisem Bandunsem w Wiejskim Dworze w Andrupen – to tu 27 stycznia 2005r. podpisany został list intencyjny pomiędzy Powiatem Hajnowskim i Rejonem Kraslawia, stanowiący podstawę wspólnej współpracy, która rozwija się do dziś.

Dom Pomocy Społecznej Rokitnik

Maj 2014 - wizyta partnerskiego regionu w Powiecie Hajnowskim

W dniach 24-26.07.2015r. na zaproszenie Przewodniczącej Rady Okręgu Dagda Sandry Viskure i Dyrektora Ośrodka Zdrowia i Opieki Społecznej  Andrisa Bandunsa, przebywała na Łotwie 9-osobowa delegacja pracowników Domu Pomocy Społecznej „Rokitnik” w Białowieży.

W pierwszym dniu pod nazwą „Białowieskie Żubry” uczestniczyliśmy w III spartakiadzie Domów Opieki Społecznej w Tervete. Udział w niej wzięła rekordowa liczba placówek – aż 31. Na 10-kilometrowej trasie Parku Narodowego w Tervete na uczestników czekało 14 konkurencji, wymagających  inteligencji, szybkości, zręczności. Ku naszemu zaskoczeniu zdeklasowaliśmy konkurencję zajmując I miejsce. Jednak prawdziwym zaskoczeniem było zajęcie przez naszą delegację I miejsca w zawodach polegających na układaniu na czas alfabetu łotewskiego.

Drugi dzień pobytu również obfitował w wiele intersujących wydarzeń. Uczestniczyliśmy w seminarium dot. opieki nad mieszkańcami domów opieki organizowanego przez Centrum Doskonalenia Zawodowego i Nadzoru „AISMA” (Łotwa). Uczestnictwo w prelekcji pozwoliło na wymianę cennego doświadczenia oraz poszerzenie wiedzy. Nie zabrakło również czasu  na poznanie skarbów turystycznych i historycznych okręgu Dagda, odwiedziny stolicy Łotwy – przepięknej Rygi oraz udziału w folklorystycznym festynie św. Anny w Dagdzie.

Ostatniego dnia pobytu zapoznaliśmy się z działalnością Centrum Zdrowia  i Opieki Społecznej „Dagda”. Ośrodek świadczy opiekę stacjonarną nad osobami wymagającymi całodobowej pomocy, działają poradnie lekarzy specjalistów, laboratorium, rehabilitacja oraz pracownia USG i RTG. Ponadto świadczone są usługi zdrowotne dla mieszkańców okręgu Dagda.

Pobyt zwieńczył finalny obiad z Przewodniczącą Rady Dagda Sandrą Wiskure i Andrisem Bandunsem w Wiejskim Dworze w Andrupen – to tu 27 stycznia 2005r. podpisany został list intencyjny pomiędzy Powiatem Hajnowskim i Rejonem Kraslawia, stanowiący podstawę wspólnej współpracy, która rozwija się do dziś.

Dom Pomocy Społecznej Rokitnik

Przed budynkiem Urzędu Starosta Hajnowski pozuje do zdjęcia wraz z członkami delegacji łotewskiej

 

Październik 2013

W dniach 17 – 18.10.2013 r. Hajnówkę odwiedziła delegacja reprezentująca okręg Dagda. W trakcie dwudniowego pobytu dwunastoosobowa grupa przedstawicieli samorządu lokalnego miała okazję poznać funkcjonowanie samorządu powiatowego a także bogactwo kulturalne i przyrodnicze Regionu. Celem wizyty było nawiązanie kontaktu pomiędzy samorządowcami. Wstępne rozmowy dotyczące kierunku działań zmierzających do zacieśnienia partnerstwa przyniosły konkretne rezultaty - obie strony postanowiły rozwijać współpracę w zakresie wymiany kulturalnej oraz wymiany młodzieży przy wykorzystaniu funduszy unijnych. Dwudniowy pobyt przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze. Pierwszego dnia pobytu Łotysze odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Hajnówce, gdzie zapoznali się z działalnością placówki, Sobór Św. Trójcy oraz Hajnowski Dom Kultury, w którym uczestniczyli w pokazach warsztatów koła ,,Gobelin'' oraz zajęciach z tańca nowoczesnego dzieci. W piatek, dzięki uprzejmości dyrekcji Białowieskiego Parku Narodowego, łotewska delegacja zwiedziła Muzeum Przyrodniczo - Leśne w Białowieży, Szlak Dębów Królewskich, Rezerwat Pokazowy Żubrów. Kolejnym punktem programu była wizyta w skansenie Sioło Budy, gdzie w tamtejszej Karczmie Osocznika goście spróbowali specjałów lokalnej kuchni. Łotewska delegacja odwiedziła także Park Wodny w Hajnówce. Na zakończenie obie strony zadeklarowały wzajemną współpracę.

Marzec 2010

Dnia 4 marca 2010 r. podpisana została umowa o współpracy partnerskiej między Powiatem Hajnowskim a Krajem Krasław w Republice Łotewskiej.

Współpraca ze stroną łotewską została rozpoczęta w styczniu 2005 r. podpisaniem listu intencyjnego. W trakcie wieloletniego partnerstwa odbyły się spotkania przedstawicieli władz lokalnych, podczas których strony zapoznały się z funkcjonowaniem samorządów obu krajów oraz  wymieniły wzajemne doświadczenia. Kontakty wzbogaciły wiedzę partnerów na temat regionów obszarów partnerskich  oraz przyczyniły się do poznania wzajemnej  kultury i tradycji.

Nowo podpisana umowa przewiduje kontynuację i rozwój dotychczasowych działań, które mają na celu wspieranie rozwoju regionów partnerskich. Strony umowy zobowiązały się do wspierania przedsięwzięć z zakresu wymiany kulturalnej, współpracy szkół, przedsiębiorstw, instytucji i organizacji pozarządowych oraz wzajemnej promocji regionów w dziedzinie turystyki, kultury, gospodarki i inwestycji.

Umowa została podpisana przez p. Włodzimierza Pietroczuka, Starostę Hajnowskiego oraz p. Gunarsa Upenieks, Przewodniczącego Rady Kraju Krasław.

Starosta Hajnowski wraz z partnerem łotewskim podpisuje porozumienie o współpracy

 

Luty 2010

W dniach 08 - 11 luty 2010 r. odbył się wyjazd studyjny na Łotwę. Było to jedno z działań projektu „Puszcza Białowieska i Pojezierze Bałtyckie - transgraniczne pomosty turystyczne Europy” realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce. Projekt dofinansowany jest w ramach Programu Partnerstwa Transgranicznego realizowanego przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne przy wsparciu finansowym udzielonym przez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Partnerami zagranicznymi projektu są: Euroregion „Kraina Jezior” z Łotwy, Związek Polaków na Łotwie - oddział Kraslav oraz Stowarzyszenie Eurobike-Tour z Białorusi.

Uczestnikami wyjazdu byli kwaterodawcy oraz osoby związane z turystyką z Powiatu Hajnowskiego oraz Białorusi. Gospodarzami spotkania byli Euroregion „Kraina Jezior” z Łotwy oraz Związek Polaków na Łotwie – oddział Kraslav.

Uczestnicy wyjazdu mieli okazję odwiedzić najciekawsze miejsca turystyczne Kraslavy oraz okolic należące do Programu Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego, z którym zapoznali się podczas listopadowej konferencji w Białowieskim Parku Narodowym. Właściciele produktów regionalnych takich jak np. agloński chleb (w Muzeum Chleba), podzielili się z nami praktyczną wiedzą na temat promocji swoich produktów na arenie europejskiej poprzez uczestnictwo w programie. Natomiast w Ludzieńskim centrum rzemieślniczym nie tylko dowiedzieliśmy się o tym jak w dawnych czasach młode kobiety i mężczyźni przygotowywali się do dorosłego życia, ale i zjedliśmy pyszną kwaśnicę oraz szary groch ze skwarkami według starodawnych receptur.

Podczas wyjazdu odwiedziliśmy także bazylikę Matki Boskiej w Aglonie. Jest to centrum katolicyzmu na Łotwie. Co roku 15 sierpnia, w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny do Аglony przybywa 200 000 pielgrzymów z Łotwy i z innym stron, aby uczestniczyć w tym święcie. W 1993 roku Bazylikę Aglońską odwiedził i poprowadził tam mszę świętą Jan Paweł II.

Uczestnicy wyjazdu odwiedzili polską szkołę na Łotwie, gdzie dzieci i młodzież uczą się języka polskiego oraz poznają kulturę i tradycje związane z naszym krajem.

Ważnym punktem wyjazdu było również podpisanie deklaracji o kontynuacji współpracy partnerskiej między Powiatem Hajnowskim reprezentowanym przez Starostę Hajnowskiego Włodzimierza Pietroczuka a Krajem Kraslav reprezentowanym przez Przewodniczącego Rady Kraju Kraslav -  Gunarsa Upenieksa.

Przed budynkiem Urzędu przedstawiciele samorządu pozują do zdjęcia wraz z członkami delegacji łotewskiej

Listopad 2009

W dniach 19 - 20 listopada 2009 r. w sali konferencyjnej Białowieskiego Parku Narodowego odbyła się konferencja pt.: „Turystyka transgraniczna i regionalne dziedzictwo kulinarne”. Konferencja była jednym z działań projektu „Puszcza Białowieska i Pojezierze Bałtyckie - transgraniczne pomosty turystyczne Europy” realizowanego przez Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Puszcza Białowieska we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Hajnówce. Projekt dofinansowany jest w ramach Programu Partnerstwa Transgranicznego realizowanego przez Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne przy wsparciu finansowym udzielonym przez Norwegię ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP.

Relacja w załączeniu do strony

Listopad 2006

W ramach partnerstwa Rejonu Kraslava i Powiatu Hajnowskiego w Galerii Muzeum Kultury Białoruskiej w Hajnówce została zorganizowana wystawa gobelinów łotewskiej artystki Daigi Lapsy, zajmującej się malarstwem, ceramiką, tkactwem artystycznym. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 27 października 2006 r. dzień po podpisaniu Umowy o Współpracy Partnerskiej.  Wystawę otworzyli Starosta Hajnowski Włodzimierz Pietroczuk i Przewodniczący Rady Rejonu Kraslava Andris Baduns oraz mąż artystki Walerij Bydzan...

Relacja w załączeniu do strony

Wrzesień 2005

W dniach 7-11.09.2005r. w Powiecie Hajnowskim przebywała z wizytą 27 –osobowa delegacja samorządowców z Łotwy (rejon Kraslava).Wśród przybyłych gości był przewodniczący rady powiatu, wójtowie gmin oraz dyrektorzy szkół z rejonu Kraslavy. W trakcie pobytu grupa z Łotwy podczas spotkań ze Starostą Hajnowskim, z wójtem Gminy Czeremcha oraz z wójtem Gminy Dubicze Cerkiewne mogła zapoznać się z pracami samorządu powiatowego i samorządu gminnego...

Relacja w załączeniu do strony

Czerwiec 2005

W dniach 9 - 12 czerwca Radni Powiatu hajnowskiego  przebywali w łotewskim regionie Kraslava. Wizyta została zorganizowana w ramach nawiązanej na początku bieżącego roku współpracy pomiędzy Rejonem Kraslava i Powiatem hajnowskim. Uczestnicy wycieczki spotkali się z Przewodniczącym Rady Rejonu Kraslava, panem Andrisem Badunsem oraz z kilkoma wójtami gmin należącymi do rejonu. Można było wymienić swoje doświadczenia w zakresie samorządu oraz porównać zakres działania urzędów...

Relacja w załączeniu strony

Styczeń 2005

W dniach 26-28 stycznia br. na zaproszenie  Janisa Jukny, Przewodniczącego Rady Planowania Rozwoju Regionalnego Łatgalii, Wojewoda Podlaski oraz przedstawiciele sześciu samorządów powiatowych województwa podlaskiego przebywali z wizytą w regionie Łatgalia (Łotwa). W wizycie wziął udział Włodzimierz Pietroczuk Starosta Hajnowski. W wyniku spotkania został podpisany list  intencyjny pomiędzy Powiatem Hajnowskim i Rejonem Kraslava,  stanowiący podstawę rozwijania dalszej współpracy. Delegacja rejonu Kraslava zamierza odwiedzić powiat hajnowski w końcu lutego br...

Relacja w załączeniu strony

 

Materiały

listopad 2009
listopad​_2009(1).docx
Listopad 2006
listopad​_2006(1).docx 0.57MB
wrzesień 2005
wrzesien​_2005(1).docx 0.53MB
Czerwiec 2005
czerwiec​_2005.docx 0.29MB
Styczeń 2005
styczen​_2005.docx 0.38MB
{"register":{"columns":[]}}