W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XXI Europejskie Targi Chłopskie - Krzyżowice, Gmina Olszanka

02.10.2022

Baner zawierający napis "XXI Europejskie Targi Chłopskie" oraz datę wydarzenia - 2 października 2022 rok

Szanowni Państwo,

Gmina Olszanka przy współpracy Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna”, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Olszance oraz Sołectwa Krzyżowice zaprasza do udziału w XXI Europejskich Targach Chłopskich,  które odbędą się w miejscowości Krzyżowice (boisko sportowe) w Gminie Olszanka.

W dniu 2 października 2022r. w godz. od 10:00 do godz. 22:00

Targi stwarzają możliwość nie tylko rolnikom, ale wszystkim mieszkańcom obszarów wiejskich na zaprezentowanie produktów wytworzonych w gospodarstwie. Co roku w targach uczestniczą rolnicy, rzemieślnicy i wiejskie stowarzyszenia ze swoimi produktami lokalnymi. Jest to świetna forma promocji sprzedaży bezpośredniej produktów rzemieślniczych, jak i spożywczych. Stowarzyszenia wiejskie mogą promować produkty regionalne, a gospodarstwa ekologiczne zdrową żywność.
Podczas tegorocznych Targów odbędą się:

  • Konkurs kulinarny pt. „SERNIKOWE WARIACJE” , skierowany do stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, rad sołeckich oraz osób indywidualnych
  • konkursy dla uczestników targów, w tym Konkurs na najładniejsze stoisko pt. „Produkt lokalny” , Konkursy dla odwiedzających Targi.
  • warsztaty kulinarne ,
  • warsztaty ekologiczne,
  • występy zespołów artystycznych – ESTRADA TARGÓW,

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu oraz  informujemy, że w trakcie Państwa pobytu w Krzyżowicach, możemy zagwarantować miejsce wystawiennicze - dostęp do prądu i wody oraz wspaniałą atmosferę.

Wystawcy mogą prezentować swoje produkty w dniu Targów od wczesnych godzin rannych.

Stowarzyszeniom oraz Sołectwom, które prezentowały będą swoje produkty, gwarantujemy namioty wystawiennicze.

Formularz zgłoszenia znajduje się w sekcji "Materiały" poniżej.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 23 września 2022r.  na adres e-mail: sekretarz@olszanka.pl. Zgłoszenie można przesłać pocztą tradycyjną  na adres: Urząd Gminy Olszanka, 49-332 Olszanka 16.

Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Ewy Rosińskiej – Sekretarz Gminy  pod nr. tel. 774129683  lub 660492647 

Łączymy pozdrowienia
W imieniu Organizatorów

Materiały

Zgłoszenie udziału- formularz
Zgłoszenie​_udziału-​_formularz.doc 0.04MB
Regulamin konkursu kulinarnego - Sernikowe wariacje
Regulamin​_konkursu​_kulinarnego​_-​_Sernikowe​_wariacje.doc 0.05MB
Regulamin konkursu na najładniejsze stoisko Targów
Regulamin​_konkursu​_na​_najładniejsze​_stoisko​_Targów.doc 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}