W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Herb

Herb Gminy Olszanka swoimi treściami symbolicznymi nawiązuje do tych wartości, które pozwoliły na przestrzeni historii ukształtować dzisiejsze społeczeństwo Gminy, mające także prawo do historii i tradycji mieszkańców przybyłych na te tereny z Wołynia, województwa Tarnopolskiego, Bieszczad i Podhala. Herb symbolizuje wolność, wierność, umiłowanie Ziemii i Ojczyzny.

Ukształtowany został w tarczy o kroju zwanym hiszpańskim. W polu tarczy barwy zieleni znajduje się złoty krzyż równoramienny - kroju Krzyża Walecznych, ustanowionego w 1920 r.

W środku ramion krzyża, w czerwonym polu znajduje się orzeł srebrny w koronie, zbliżony do orła haftowanego na sztandarze 27 Dywizji Wołyńskiej Armii Krajowej, który to sztandar znajduje się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Nad czerwoną tarczą z orłem znajdują się kłosy zboża - złote, na zielonym podkładzie.

Materiały

Herb Gminy Olszanka
Herb​_Gminy​_Olszanka.pdf 1.32MB

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}