W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rząd wysłucha postulatów młodzieży. Trwają prace nad Strategią na Rzecz Młodego Pokolenia

Nie chcemy tworzyć strategii w gabinetach polityków, odgórnie jej narzucać. Chcemy ją stworzyć w pełni w sposób partycypacyjny, czyli wspólnie z najbardziej zainteresowanymi, młodymi Polakami - zapewnił Piotr Mazurek, pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej podczas dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez wojewodę opolskiego Sławomira Kłosowskiego.

Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie dla osób młodych. 3 młode osoby oraz napisy promujące udział w ankiecie.

„Konsultacje Strategii na rzecz Młodego Pokolenia” to cykl spotkań wojewódzkich, w których młodzi ludzie z całej Polski mogą zgłaszać pomysły do wieloletniego planu rządu w obszarze polityki młodzieżowej. W każdym z dotychczasowych spotkań aktywnie uczestniczyły setki młodych ludzi, którzy zgłosili ponad 1500 spostrzeżeń
i prawie 1200 pomysłów i rozwiązań. Opolszczyzna jest kolejnym regionem, w którym odbędą się konsultacje zorganizowane przez pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotra Mazurka. O celu konsultacji rozmawiano dziś podczas konferencji prasowej, w której – zdalnie, poza pełnomocnikiem oraz wojewodą opolskim, udział wziął również opolski kurator oświaty Michał Siek oraz dziennikarze. 

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski – podkreślił wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

- Chcemy poznać poglądy, oczekiwania, problemy młodych ludzi z różnych części Polski, stąd ta formuła spotkań w województwach. Interesują nas potrzeby, oczekiwania młodych ludzi, niezależnie od poglądów politycznych, niezależnie od światopoglądu, niezależnie czy mieszkają w dużym mieście, czy na obszarach wiejskich – przekonywał Piotr Mazurek, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Opolski kurator oświaty dodał, iż wieść o konsultacjach została przekazana uczniom. Pomogli w tym nauczyciele. – Zainteresowanie jest naprawdę spore, mam zatem nadzieję, że frekwencja dopisze – dodał.

Konsultacje dla młodzieży z woj. opolskiego rozpoczną się 8 czerwca od godz.17.00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod adresem https://strategiadlamlodych7.webankieta.pl . Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 7 czerwca (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.

{"register":{"columns":[]}}