W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja ARiMR o dopłatach do utylizacji padłego bydła, owiec, kóz, świń lub koni

 ARiMR dopłaca do utylizacji padłego bydła, owiec, kóz, świń lub koni

Agencja finansuje:

  • 100 % kosztów zbioru, transportu i unieszkodliwienia padłych zwierząt gospodarskich podlegających badaniu w kierunku TSE (tj. bydła powyżej 48 miesięcy oraz owiec i kóz powyżej 18 miesięcy) lub
  • 100 % kosztów zbioru i transportu oraz 75% kosztów unieszkodliwienia w przypadku padłych sztuk nie podlegających badaniu w kierunku TSE, tj. bydła poniżej 48 miesięcy, owiec i kóz poniżej 18 miesięcy, a także świń i koni niezależnie od wieku.

W przypadku producentów rolnych, którzy rozliczają się na zasadach ryczałtowych (w rozumieniu przepisów o podatku od towarów i usług) ARiMR pokrywa całkowity koszt usługi wraz z podatkiem VAT. W przypadku pozostałych producentów rolnych, wartość podatku VAT nie jest finansowana przez ARiMR.

Aby uzyskać pomoc finansową wystarczy:

  • dokonać zlecenia odbioru padłej sztuki - zadzwonić do zakładu utylizacyjnego działającego na danym terenie (lista telefonów wraz cenami usług dostępna na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce Pomoc Krajowa lub bezpośrednio w Biurach Powiatowych Agencji)
  • zgłosić zdarzenie padnięcia w Biurze Powiatowym Agencji
  • wypełnić Oświadczenie Producenta Rolnego przy odbiorze padłej sztuki (dokument dostępny na stronie internetowej ARiMR lub u odbiorcy padłej sztuki)

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}