W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

1 sierpnia 2022 o godz. 17.00 nastąpi uruchomienie syren alarmowych

Zgodnie z Zarządzeniem nr 73/2022 Wojewody Opolskiego z dnia 12 lipca 2022 r. w sprawie przeprowadzenia treningu wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach oraz wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania na terenie województwa opolskiego, w dniu 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe w związku z upamiętnieniem 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat.

Nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy – ciągły dźwięk syreny, który będzie trwał przez jedną minutę.

Podstawą prawną do włączenia syren alarmowych są zapisy art. 14 ust. 2 pkt 3 i art. 16 ust.2 pkt 3 ustawy  o zarządzaniu kryzysowym ( Dz. U. z 2022. poz. 261 i 583 oraz § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r. poz. 96). 

Wymóg prawny uprzedzenia ludności o użyciu syren alarmowych zostaje spełniony poprzez niniejsze poinformowanie na stronie internetowej UG Olszanka.

{"register":{"columns":[]}}