W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zaproszenie na uroczystość upamiętniającą 79. rocznicę uwolnienia uczestników Marszu Śmierci KL Stutthof więźniów obozów ewakuacyjnych w Nawczu i Łówczu

Zapraszamy do udziału w w uroczystości upamiętniającej 79. rocznicę uwolnienia uczestników Marszu Śmierci

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie fragment zegara, po prawej na beżowym tle z zarysem białych punktów w kształcie owalu z napisem Wydarzenia.

Wójt Gminy Łęczyce, Dyrektor ZKiW w Rozłazinie oraz Dyrektor GIKiB w Łęczycach z s. w Strzebielinie we współpracy z Parafią w Rozłazinie i Muzeum KL Stutthof w Sztutowie zapraszają na uroczystość upamiętniającą 79. rocznicę uwolnienia uczestników Marszu Śmierci KL Stutthof więźniów obozów ewakuacyjnych w Nawczu i Łówczu, która odbędzie się dnia 10.03.2024 r. o godz. 900.

Program uroczystości:

  • Uroczysta Msza Święta w intencji ofiar Marszu Śmierci KL Stutthof w Kościele Filialnym w Nawczu.
  • Wystąpienie pracowników naukowych Muzeum KL Stutthof prezentacja książki pt. „MARSZ ŚMIERCI. Ewakuacja piesza więźniów KL Stutthof i jego podobozów. 25 stycznia – 3 maja 1945 r.”.
  • Przemarsz na Cmentarz – Pomnik w Nawczu.
  • Złożenie kwiatów i zniczy przed Pomnikiem Pamięci w Nawczu.
  • Poczęstunek w Świetlicy Wiejskiej w Nawczu
{"register":{"columns":[]}}