W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Warsztaty metodyczne z matematyki

27.11.2023

27 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Pawła II w Skarżysku-Kamiennej odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli matematyki szkół podstawowych „SOS dla matematyka, czyli każdy może pomóc”.

Warsztaty metodyczne z matematyki

Organizatorem spotkania było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. W warsztatach uczestniczyli nauczyciele z powiatu skarżyskiego i starachowickiego. Tematyka warsztatów dotyczyła poprawy efektywności wyników kształcenia z matematyki po egzaminie ósmoklasisty.

Prowadząca warsztaty – pani Anna Wójcik, nauczyciel doradca metodyczny ŚCDN i nauczyciel matematyki dzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym skutecznych metod i form pracy na lekcjach matematyki. Zwróciła uwagę na metody nauczania, które zwiększają motywację uczniów do nauki matematyki, zwiększają ich zaangażowanie i w efekcie podnoszą efektywność nauczania.

Podczas spotkania prowadząca zaprezentowała wymagania obowiązujące na Wojewódzkim Konkursie z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego.

Ważnym tematem dyskusji było rozpoznanie potrzeb i oczekiwań nauczycieli matematyki oraz dzielenie się dobrymi praktykami wykorzystywanymi w codziennej pracy dydaktycznej.

 

{"register":{"columns":[]}}