W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Relacja z VIII Wojewódzkiej Konferencji Nauczycieli Geografii

17 listopada 2023 roku w wyjątkowym miejscu, w Centrum Geoedukacji w Kielcach, odbyła się VIII Wojewódzka Konferencja Nauczycieli Geografii, która licznie zgromadziła nauczycieli geografii z całego województwa.

Prof. dr hab. Szymon Malinowski, wybitny polski fizyk atmosfery

Organizatorami konferencji było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Instytucje, które współorganizowały konferencję to: Geonatura Kielce, Geopark Świętokrzyski w Kielcach oraz Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej w Kielcach.

Konferencję uroczyście rozpoczął Pan Mirosław Hejduk, dyrektor Geonatury Kielce, który powitał uczestników oraz przedstawił program wydarzenia. Wśród prelegentów znaleźli się wybitni specjaliści w dziedzinie geografii, którzy podzielili się swoją wiedzą. Prof. dr hab. Szymon Malinowski, wybitny polski fizyk atmosfery przybliżył najnowsze dane i badania dotyczące kryzysu klimatycznego oraz jego wpływu na naszą planetę. Kierownik Centrum Geoedukacji w Kielcach Pan Michał Poros zaprezentował Geopark Świętokrzyski, który został uznany przez UNESCO za światowy geopark. Dzięki swoim unikatowym geologicznym i krajobrazowym cechom, geopark stanowi niezwykłe miejsce nie tylko w Polsce, ale także w Europie. Z kolei Pan Maciej Białek, specjalista w zakresie problematyki surowcowej na świecie przedstawił rolę strategicznych minerałów rzadkich Ziemi w globalnej gospodarce. Zwrócił uwagę na wyzwania, jakie niesie ze sobą gospodarka surowcami na świecie.

Ponadto, podczas konferencji omówiono również kwestie związane z przebiegiem i organizacją Olimpiady Geograficznej w Okręgu Świętokrzyskim. Zagadnienia związane z olimpiadą omówił dr hab. Mirosław Mularczyk, profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, przewodniczący Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej.

W konferencji wzięła udział także grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Julisza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej zainteresowanych tematyką konferencji.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają dostęp do prezentowanych materiałów dydaktycznych.

Osoby odpowiedzialne za organizację konferencji:

  • Wojciech Białek, doradca metodyczny w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach
  • Ewa Kwiecień, nauczyciel konsultant w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach
  • Marek Przygoda, doradca metodyczny w Samorządowym Ośrodku Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

 

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}