W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Paweł Dziuba

wojewódzki doradca metodyczny z matematyki

Paweł Dziuba

Mam 45 lat, żonę i dwóch synów. Uczę matematyki w klasach w II LO w Końskich oraz wykładam na UJK w Kielcach. Współpracuję z kilkoma szkołami w województwie świętokrzyskim prowadząc Indywidualne Programy Nauczania dla uczniów uzdolnionych. Jestem członkiem Komitetu Okręgowego Olimpiady Matematycznej Juniorów i Olimpiady Matematycznej dla uczniów szkół średnich. Posiadam uprawnienia egzaminatora maturalnego oraz oceniam rozwiązania zadań uczniów startujących w Olimpiadzie Matematycznej. 

Zainteresowania

Moją pasją jest szeroko pojęta praca z uczniem zdolnym. Organizuję olimpijskie koła i obozy naukowe, w których biorą udział uczniowie z całej Polski. Wychowałem kilkudziesięciu finalistów i laureatów olimpiad. Miałem przyjemność prowadzić medalistów zawodów międzynarodowych (Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej, Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej, Baltic Way, CPSJ, CPS).

Czasy szkolne spędziłem nad zadaniami olimpijskimi z matematyki oraz na boisku do koszykówki.  W wolnej chwili najchętniej spotykam się z przyjaciółmi, rozwiązuje zadania matematyczne lub chodze na spacery/rower. 

Interesuję się historią nauki, antropologią, psychologią i polityką zagraniczną.

Obecnie dużo czasu poświęcam na naukę nowych technologii. Pracuję nad narzędziami usprawniającymi wsparcie uczniów lubiących matematykę i dotarcie sprawne do tych uczniów. Cenię szczerość i życzliwość.
 

Kontakt

Paweł DZIUBA
placówka kontaktowa: II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Sportowa 9, 26-200 Końskie
tel. +48 41 372 25 56
e-mail: pawel.dziuba@scdn.pl

Oferta tematyczna

Krótka charakterystyka realizowanych form

  • seminarium olimpijskie dla nauczycieli (około 3/4 spotkania/edycje w roku).
  • organizowanie Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I i II szkół średnich województwa świętokrzyskiego.
  • wspieranie nauczycieli jeżeli chodzi o pracę z uczniem uzdolnionym - konsultacje.
  • rozpatrywanie odwołań Konkursu Kuratoryjnego z Matematyki.
  • wykłady w ramach różnych projektów edukacyjnych z matematyki (np. Przygotowanie uczniów do sprawdzianów i egzaminów zewnętrznych z matematyki – najlepsze praktyki na każdym etapie nauczania).

Do kogo jest dedykowana

Nauczyciele matematyki w szkołach podstawowych i liceum.W szczególności nauczyciele przygotowujący uczniów do olimpiad i konkursów.

{"register":{"columns":[]}}