W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konferencja połączona z warsztatami „Druk 3D i aktualne zmiany w podstawach programowych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych”

Serdecznie zapraszamy nauczycieli informatyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych na spotkanie z Grażyną Kobą, autorką podręczników do informatyki.

Migra_baner

Współorganizator

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach
Nauczyciel konsultant informatyki: Anna Trawka

Termin i miejsce

  • 22 kwietnia 2024 r., godz. 14.00–18.00
  • Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 42.

Program

Konferencja

Zmiany w podstawie programowej – wsparcie nauczycieli informatyki przez Migrę, Grażyna Koba, autorka podręczników do informatyki.
Aktualny stan prawny zmian dotyczących zawężenia podstaw programowych z informatyki. Jak Migra dostosowuje pomoce dydaktyczne (m.in. rozkłady materiału, plany wynikowe, scenariusze lekcji) do tych zmian. Wprowadzenie do druku 3D.

Warsztaty

  1. Kompendium szkolnego drukarza 3D i wstęp do skanowania 3D – Krzysztof Fortuna, nauczyciel informatyki, ekspert druku 3D.
    Przygotowanie modelu do druku: potrzebne elementy, podstawowa wiedza, kolejne czynności, praktyczne tajniki drukowania 3D (np. stosowanie podpór, zapychanie się dyszy). Wykorzystanie skanera 3D i zeskanowanie dowolnego przedmiotu.
     
  2. Jak prowadzić lekcje po zmianie podstaw programowych w roku szkolnym 2024/2025 w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych – Grażyna Koba.
    Przykładowe lekcje (prowadzone przez autorkę podręczników) uwzględniające zmiany wprowadzone w podstawie programowej na przykładzie treści i ćwiczeń grafiki 2D i 3D (Paint 3D, Tinkercad) oraz programowania (w języku Python) wybranych z podręczników Grażyny Koby.

Zapisy na konferencje, warsztaty i egzemplarz okazowy

Aby zapisać się na konferencję, należy kliknąć link poniżej, wybrać interesującą Państwa publikację i wydrukować kupon upoważniający do jej odbioru.

https://www.migra.pl/konferencje-metodyczne/

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}