W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Powiatowy Konkurs Biblijny XXI Edycja

konkurs_biblijny

"Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam".(1 J 4, 16)

20 marca 2024 r. Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie gościła 30 finalistów ze szkół podstawowych powiatu wołomińskiego. Hasło XXI edycji Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego „BÓG JEST MIŁOŚCIĄ. Pisma Janowe”.
W tym roku uczniowie klas starszych szkół podstawowych powiatu wołomińskiego, poznawali życie i misję Jezusa na podstawie Ewangelii św. Jana oraz Listy Apostoła. Młodzież przygotowując się, sięgała do tematycznych komentarzy, słowników, map, przypisów. Konkurs składał się z dwóch etapów. Udział w nim wzięło 10 szkół powiatu wołomińskiego i około 210 uczniów (30 finalistów). Każdy z etapów miał formę pisemną – uczestnicy pisali testy o charakterze zamkniętym i otwartym. Finaliści losowali miejsca i po powitaniu i wyjaśnieniu zasad rozpoczęli zmagania. Nagrody główne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wołominie to sprzęt sportowy i elektroniczny przydatny młodzieży w edukacji oraz życiu codziennym. Wręczenie nagród odbyło się po sprawdzeniu testów konkursowych przez komisję konkursową składającą się z osób spoza szkoły organizatora. Zwycięzcy ze szkół we Wszeborach, Radzymina i Starych Załubic zdobyli również punkty kuratoryjne do szkół średnich. Nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy i elektroniczny) w imieniu Starosty Wołomińskiego Adama Lubiaka wręczyli  Pani Hanna Skrzypczak z Wydziału Edukacji i Kultury oraz Pan Paweł Dąbrowski Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego. W rywalizacji zespołowej, zwycięskie szkoły otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Burmistrza Radzymina i proboszcza parafii oraz puchary ufundowane przez Radę Rodziców SP nr 2 w Radzyminie. Wszyscy uczestnicy finału oraz ich nauczyciele otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez wydawnictwa katolickie oraz J.E. Biskupa Romualda Kamińskiego. Każda szkoła otrzymała oddzielne podziękowania i gratulacje. Serdecznie dziękujemy i jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}