W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Informacja o konieczności aktualizacji wpisów w Rejestrze podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (zwanym dalej Rejestrem BDO), o którym mowa w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach.

BDO

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, przypomina podmiotom, które posiadają nadany numer rejestrowy w Rejestrze BDO, o obowiązku aktualizowania wpisu w przedmiotowym rejestrze.

Zgodnie z ustawą o odpadach, podmiot wpisany do rejestru jest obowiązany do złożenia marszałkowi województwa mazowieckiego, wniosku o zmianę wpisu w rejestrze wyłącznie przy użyciu aktualizacyjnego formularza elektronicznego za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami, w przypadku zmiany:

  1. informacji zawartych w rejestrze,
  2. zakresu prowadzonej działalności wymagającej wpisu do rejestru,

w terminie 30 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana.

Na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w  Warszawie: www.mazovia.pl, w zakładce

1. „Załatw sprawę -> Ekologia i środowisko”,

2. „Karty usług opłaty środowiskowe” w pkt 6.10 („Opłata rejestrowa i opłata roczna – Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i  gospodarujących odpadami – BDO)

w plikach do pobrania zamieszczona jest instrukcja dot. aktualizacji tabeli-> Dział XI („Instrukcja do Działu XI”) do pobrania, gdzie przedstawiono ścieżkę „krok po kroku”, jak dokonać przedmiotowej aktualizacji.

Informacja o podmiotach zarejestrowanych w Rejestrze BDO dostępna jest na stronie: www.rejestr-bdo.mos.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}