W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.

Żołnierze naszą dumą – wielkanocne spotkanie w 5. Batalionie Czołgów w Czartajewie

01.04.2026

W 5. Batalionie Czołgów w Czartajewie odbyło się wyjątkowe spotkanie wielkanocne żołnierzy 2. Brygady Pancernej Legionów. Wydarzenie zgromadziło żołnierzy, duchowieństwo, przedstawicieli służb mundurowych oraz samorządowców, stając się okazją do wspólnej refleksji, budowania więzi i dzielenia się nadzieją płynącą z wiosennych Świąt.

Zgromadzenie wojskowe z personelem w mundurach kamuflażowych stojącym w pomieszczeniu obok czołgu, w otoczeniu stołów z kompozycjami kwiatowymi.

W uroczystości uczestniczyli: gen. dyw. dr Norbert Iwanowski, dowódca 1. Dywizji Piechoty Legionów, płk Adam Krysiak dowódca 2. Brygady Pancernej Legionów, oraz ppłk dr Daniel Szczęsny, dowódca 5. Batalionu Czołgów w Czartajewie. W wyjątkowym spotkaniu uczestniczył również Starosta Siemiatycki Mariusz Cieślik gospodarz Powiatu Siemiatyckiego.

Nie zabrakło modlitwy, poświęcenia pokarmów i symbolicznego dzielenia się jajkiem – znakiem życia, odrodzenia i nadziei. Wspólne chwile wypełnione rozmowami, serdecznością i uśmiechem pozwoliły żołnierzom oraz gościom zatrzymać się w codziennym rytmie służby i wspólnie celebrować świąteczny czas. – Wielkanoc to czas odnowy i refleksji, który przypomina nam o tym, co najważniejsze: o wartościach, jedności i wzajemnym wsparciu – podkreślano podczas spotkania.

Spotkanie w jednostce w Czartajewie to dowód na jedność i szacunek między wojskowymi a społecznością lokalną. Żołnierze 5. Batalionu Czołgów i całej 2. Brygady Pancernej Legionów są naszą dumą - mówił Starosta Siemiatycki Mariusz Cieślik. - Wasza codzienna gotowość, poświęcenie i odpowiedzialność za bezpieczeństwo Podlasia, i całej Polski budzą nasz podziw i wdzięczność. Dziękuję za tę służbę i życzę każdemu z Was spokojnych, pełnych nadziei i radości Świąt Wielkanocnych – zaznaczył starosta.

Spotkanie przebiegło w rodzinnej, serdecznej atmosferze, pełnej uśmiechu, życzliwości i wzajemnego wsparcia, podkreślając znaczenie tradycji oraz współpracy między wojskiem, duchowieństwem i samorządem lokalnym. 5. Batalion Czołgów w Czartajewie jest jednostką tworzoną, w której codziennie kształtuje się profesjonalizm żołnierzy, a jej rozwój wzmacnia potencjał całej 2. Brygady Pancernej Legionów.

Raz jeszcze wszystkim żołnierzom Brygady oraz ich Rodzinom życzymy zdrowych, spokojnych i pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych. Niech te dni będą źródłem siły, radości i dumy z pełnionej służby oraz przypomnieniem, jak bardzo cenimy każdego z Was za oddanie i serce wkładane w ochronę naszej ukochanej Ojczyzny.

Zdjęcia (23)

{"register":{"columns":[]}}