W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Pedagodzy o dostosowaniach dla uczniów

15.04.2024

Dzień Otwarty Punktu Konsultacyjnego ​​​​​​​w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Końskich w ramach projektu Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty „Wsparcie szkół ogólnodostępnych w realizacji zadań związanych z kształceniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechnianiem edukacji włączającej” i Świętokrzyskiej Sieci Wsparcia Psychologiczno – Pedagogicznego szkół. W dniu 11 kwietnia 2024 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Końskich odbyło się spotkanie dotyczące dostosowania wymagań edukacyjnych, form i warunków pracy dla dziecka z niepełnosprawnością, posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Pedagodzy o dostosowaniach dla uczniów

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele Szkół Podstawowych z terenu powiatu koneckiego. Odpowiedziało na nie 28 osób z 17 placówek.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Starosta Konecki - Grzegorz Piec. Spotkanie otworzył wicestarosta - Wiesław Skowron wraz z Dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej - Krzysztofem Stacherą.

Za merytoryczne przygotowanie odpowiedzialne były: Monika Olczyk – psycholog oraz Anna Grodzka – pedagog. Poruszono kwestie:

- przepisów prawa wpływających na dokumentację dziecka z niepełnosprawnością,

- samych orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego – rodzajów, procedury, zawartości merytorycznej,

- idei dostosowania wymagań oraz warunków oceniania,

- najczęstszych trudności wynikających z różnych niepełnosprawności.

Następnie odbyła się część warsztatowa poprowadzona przez wspomniane: Monikę Olczyk – psychologa, Annę Grodzką – pedagoga oraz Iwonę Stacherę – pedagoga i Anetę Cuper – pedagoga. Skupiono się na wypunktowaniu możliwych dostosowań dla uczniów z określonym rodzajem niepełnosprawności i przedstawiono je później pozostałym uczestnikom.

Na koniec odbyła się dyskusja i wymiana doświadczeń uczestników. Po zakończeniu spotkania materiały na nim opracowane zostaną zebrane w spójny dokument i rozesłane do placówek, których przedstawiciele uczestniczyli w tym wydarzeniu. Powyższy projekt zostanie włączony na stałe do oferty Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Końskich jako propozycja szkolenia Rady Pedagogicznej w szkołach podstawowych.

Poradnia Psychologiczno –Pedagogiczna w Końskich

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}