W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Młodzież aktywnie powitała wiosnę!

Jak wiadomo 21 marzec to pierwszy ​​​​​​​dzień kalendarzowej wiosny. W związku  z tym Młodzieżowa Rada Powiatu Koneckiego na czele z opiekunem Aleksandrą Śmietaną postanowiła zorganizować aktywny dzień dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest powiat. Nie od dziś pierwszy dzień wiosny nazywany jest potocznie dniem wagarowicza. Z tego względu MRPK postanowiła wyjść naprzeciw młodzieży i zorganizować ten dzień bezpiecznie i z pożytkiem, a także ze sporą dawką wiedzy. Od godziny 9:00 w sali gimnastycznej ZSP nr 1 w Końskich rozpoczęły się rozgrywki w piłkę siatkową o puchar Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Powiatu.

Młodzież aktywnie powitała wiosnę!

Zawody przyniosły wiele emocji, a podium zajęli z pierwszą nagrodą gospodarze czyli ZSP nr 1, drugim miejscem ZSP ze Stąporkowa, a z trzecim ZSP nr 3. Na koniec turnieju nagrody, pamiątkowe dyplomy i puchary wręczał wicestarosta - Jarosław Staciwa, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia - Agata Centkowska oraz przewodniczący MRPK - Karol Wiaderny.

Młodzież podjęła jeszcze jedną inicjatywę. W każdej ze szkół zorganizowane zostały spotkania on-line z  Mają Witkowską - Rubaszek z fundacji DKMS. Hasło spotkania to: „Komórkomania - wyższy level pomagania”. Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu ponad 15 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad dwa miliony potencjalnych Dawców. Celem spotkań w szkołach było propagowanie akcji związanych z oddawaniem szpiku, wiedzy na temat dawców, a także chorób, przy których jedynym leczeniem jest przeszczep szpiku. Te szczególne „wagary powiatowe” zapadną na długo w pamięci uczniów. Taka forma spędzenia tego dnia, miejmy nadzieję, stanie się tradycją. Zaproponowanie młodzieży tego rodzaju odskoczni od codziennych zajęć i nauki na pewno jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż „nielegalne” ucieczki z lekcji w pierwszy dzień wiosny.

Marta Trudnos

Zdjęcia (10)