W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konkurs w Mechaniku „Sztuka z odzysku” z nagrodami

Konkurs pod nazwą „Sztuka z odzysku”, ​​​​​​​zorganizowany i przeprowadzony przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich, był skierowany do uczniów szkół podstawowych. Polegał on na wykonaniu pracy w dowolnej formie: modelu, makiety, projektu z materiałów odpadowych. To szczególne dzieło musiało mieć charakter ekologiczny i zwracać uwagę na problem utylizacji różnych materiałów np. tworzyw sztucznych, szkła, metali, czy papieru.

Uczestnicy konkursu i ich opiekunowie ze starostą Grzegorzem Piecem, członkiem zarządu Jarosławem Staciwą, naczelnikiem Krzysztofem Stacherą oraz dyrektor Beatą Jakubowską

Młodzi uczniowie świetnie sobie poradzili z tym zadaniem. Do tej twórczej rywalizacji zgłosiło się 46 uczestników w 31 zespołach, z 6 szkół z terenu powiatu koneckiego. Ostatecznie w szrankach konkursowych znalazły się 23 prace, z których powołana komisja wyłoniła pięć prac zwycięskich. Oto one.

Pierwsze miejsce w tych proekologicznych zmaganiach zajęli: Wiktor Łuszczyński oraz Kacper Mytkowski - uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach - pod opieką Aleksandry Kędzierskiej - za wykonaną pracę pod tytułem „Torba”.

Drugie miejsce przypadło Michałowi Szwedowi, uczniowi klasy V ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Dobrzańskiego Hubala w Kłucku, pod opieką Krystyny Lewandowskiej za pracę pod tytułem „Zając i motyl”.

Taką samą pozycję ex aequo, zajęła Emilia Trojanowska - uczennica klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach (opiekun Marianna Bednarczyk), za wykonaną pracę pod tytułem „Laptop”.

Trzecie miejsce zdobyła Martyna Mrozik, uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Kopaninach - pod opieką wspomnianej już Aleksandry Kędzierskiej - za wykonaną pracę pod tytułem „Lampka”.

Również trzecie miejsce ex aequo zajął Patryk Kwiecień - uczeń klasy V z Zespołu Szkół Specjalnych w Czarneckiej Górze - pod opieką Marty Klimczyk oraz Ilony Swat - za pracę pod tytułem „Szkatułka z puzzli”.

Jak widać z powyższych wyników, zwłaszcza w szkole w Kopaninach, ujawniły się talenty z zakresu projektowania i wykonania.

Inicjatorki konkursu, Magdalena Robak oraz Aneta Gąszcz, to nauczycielki ZSP nr 1, na kierunku Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Kierunek ten związany jest z odnawialnymi źródłami energii i dbaniem o czyste powietrze. Zatem zorganizowany konkurs w tym zakresie również wpisywał się w tematykę ekologicznego życia. Warto wspomnieć, że został on rozpoczęty już w lutym ubiegłego roku, ale ze względu na pandemię czas jego trwania został wydłużony.

Cieszymy się, że mimo obostrzeń związanych z pandemią udało się dzieciom wykonać pracę konkursowe i przesłać do nas zdjęcia tych prac. Dodajmy, że szczęśliwie zakończony konkurs miał na celu rozpowszechnienie wśród uczniów wiedzy na temat ekologicznego życia, ochrony środowiska i ponownego wykorzystania odpadów. Chciałyśmy tym samym zwrócić uwagę na problem ogromnych ilości produkowanych odpadów zagrażających Ziemi oraz możliwości nadania odpadom „nowego życia”. Dzieci poprzez udział w konkursie rozwinęły swoją kreatywność, twórczość oraz wyobraźnię przestrzenną. Nauczyły się również wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce – zaznaczają inspiratorki przedsięwzięcia – panie, Magdalena i Aneta.

Takie ciekawe, w formie i wykonaniu, konkursy świetnie wpisują się w promocję naszej placówki i w niekonwencjonalny sposób mają sprzyjać rekrutacji do naszej szkoły, o tak długich tradycjach – podkreśliła dyrektor ZSP nr 1 - Beata Jakubowska.

Satysfakcji nie krył również starosta konecki – Grzegorz Piec, który przy okazji wręczania nagród wspomniał, że konkurs związany z wykorzystaniem surowców wtórych jest bardzo trafionym działaniem na rzecz kształtowania świadomości w obliczu zjawiska zaśmiecania najbliższego środowiska.

Do gratulacji, dla utalentowanych uczniów i ich opiekunów oraz organizatorów, dołączył też członek Zarządu Powiatu – Jarosław Staciwa oraz naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia – Krzysztof Stachera.

Marian Wikier

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}