W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wystąpienie Pani Stanisławy Urbańskiej, Przewodniczącej Rady Gminy Tymbark, w związku zakończeniem Kadencji Rady Gminy Tymbark z l. 2018-2024 oraz życzenia dla Mieszkańców z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

Szanowni Mieszkańcy, Szanowny Panie Wójcie, Szanowna Rado, Kadencja Rady Gminy w latach 2018-2024 dobiega końca. Z wielu powodów ta kadencje można nazwać wyjątkową.

Przewodnicząca Rady

Po pierwsze:

1. Parlamentarzyści zdecydowali, że kadencja w samorządzie będzie trwać 5 lat, a nie jak dotychczas 4 lata .

2. Przesunięto datę wyborów z jesieni 2023 na wiosnę 2024 i tym samym wydłużono o poł roku kadencję samorządów do 5,5 roku.

3. Po raz pierwszy Sesje rady gminy były transmitowane on-line i zainteresowani mieszkańcy mogli na bieżąco śledzić obrady.

4. Światowa pandemii COVID-19 wymusiła niespotykane dotąd środki ostrożności , a w naszym przypadku również zmianę miejsca obrad.

5. Wojna za naszą wschodnią granicą odcisnęła na nas wszystkich piętno, zasiewając w nas strach i niepewność co do dalszego biegu zdarzeń.

Szanowni wyborcy!

Z tego miejsca chciałabym podziękować za wszystkie głosy oddane na nas 5 lat temu. Staraliśmy się nie zawieść powierzonego nam zaufania. Pracowaliśmy uczciwie, sumiennie i z oddaniem na rzecz naszej małej Ojczyzny.

Nie jest łatwo sprostać oczekiwaniom kilku tysięcy mieszkańców, gdyż to co jest dobre dla jednych innym absolutnie nie odpowiada. Każda decyzja podjęta zarówno przez Wójta jak i przez Radę miała swoich zwolenników oraz krytyków. Jest to normalne i zgodne z zasadami demokracji i pluralizmu.

Udało nam się prawie w całości zrealizować wytyczone w 2019 roku zadania oraz wiele nowych inicjatyw, które nie były planowane w tej kadencji samorządu.

Zdajemy sobie sprawę, że przy realizacji tak wielu zadań były pewne niedociągnięcia, za które z tego miejsca przepraszamy.

Jednak nie da się wszystkiego szczegółowo zaplanować, gdyż pojawiają się nieoczekiwane przeszkody, problemy i utrudnienia, które na bieżąco w miarę posiadanych możliwości trzeba pokonywać i rozwiązywać, jak to bywa w codziennym życiu.

Niespotykana w dotychczasowej historii Gminy ilość dofinansowań pozyskiwanych z zewnątrz, mobilizowały Wójta i Radę do podejmowania trudnych wyzwań i ważnych decyzji. Decyzje te były związane z realizacją wielu inwestycji dotyczących rozwoju gminy.

Wszystkim Mieszkańcom dziękuję za okazane wsparcie i uznanie, a także słowa krytyki, które determinowały nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Cieszy nas zrealizowana, każda nawet drobna sprawa, dzięki której życie mieszkańców stało się lepsze, łatwiejsze, radośniejsze.

Kluczem do sukcesu jest otwartość na ludzi, zgoda i dobra współpraca radnych z Wójtem. Bardzo prawdziwym jest powiedzenie „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”

Z wielkim szacunkiem chcę wspomnieć dwóch naszych kolegów, Śp.+ Andrzeja Bugańskiego i śp. + Tadeusza Muchę, którzy w trakcie pełnienia obowiązków radnego po czterech latach, niespodziewanie odeszli do wieczności Byli bardzo zaangażowani w to co robili. Dziękujemy im, że przez ten krótki czas byli razem z nami i mieliśmy ogromną przyjemność wspólnie pracować.

W tym miejscu chciałabym podziękować wszystkim, z którymi przyszło Mi współpracować.

Przede wszystkim Mieszkańcom, bo to oni swoim głosem zadecydowali, że mieliśmy zaszczyt pracować w radzie gminy. Myślę, że nie zawiedliśmy.

Dziękuję Panu Wójtowi Pawłowi Ptaszkowi za twórczą, zgodną i owocną współpracę, mimo że czasami nie zgadzaliśmy się zawsze dążyliśmy do wypracowania wspólnego stanowisko korzystnego dla Gminy.

Dziękuję za współpracę byłym Skarbniczkom Gminy p. Zofii Duda i p. Agnieszce Pacholarz oraz obecnej p. Skarbnik Elżbiecie Jania. To one wprowadzały nas w skomplikowany świat finansów samorządowych.

Dziękuję byłej Sekretarz Gminy p. Stanisławie Kaptur oraz obecnej p. sekretarz Dorocie Ogórek za pomoc prawno- administracyjną.

Dziękuję Kierowniczce Biblioteki p. Ewie Skrzekut za przyjęcie nas pod swój dach oraz solidne przygotowanie sali obrad.

Dziękuję wszystkim kierownikom referatów U.G., pracownikom, dyrektorom szkół i wszystkim instytucjom, które współpracowały z Radą Gminy.

Oczywiście ogromne podziękowania dla p. Katarzyny Zborowskiej-Puchała za rzetelną obsługę administracyjno-prawną oraz bieżących działań rady jak i wszystkich posiedzeń Komisji i Sesji.

Dziękuję wam Panie i Panowie radni za 5 i pół roku wspólnej pracy, jak już wspomniałam była to niezwykła kadencja.

Przeżyliśmy razem wiele trudnych chwil jak i razem cieszyliśmy się ze zrealizowanych wielu zadań na rzecz rozwoju Tymbarku.

Dziękuję wam za wspólną troskę o naszą małą Ojczyznę. Mamy satysfakcję, z dobrze spełnionego obowiązku.

Wszystkim życzę zadowolenia z dobrze wykonanego zadania, dużo zdrowia i dalszych sukcesów w życiu prywatnym, zawodowym i społecznym.

Przyszłej Radzie Gminy wybranej w wyborach samorządowych 7 kwietnia życzę dużo siły wytrwałości i skuteczności w realizacji programów wyborczych. Kontynuujcie już rozpoczęte działania, realizujcie nowe, wnoście świeże pomysły dla dobra naszej pięknej Gminy.

Szanowni i Drodzy Mieszkańcy, w tym pięknym czasie Wielkanocnym życzę Państwu dużo radości, miłości, spokoju i Niech te Święta przyniosła do Waszego domu ciepło, uśmiech i nadzieję. Życzę wam również abyście doświadczyli cudu odrodzenia w każdym aspekcie swojego życia Wesołego Alleluja

Z wyrazami szacunku

Stanisława Urbańska

Przewodnicząca Rady Gminy

{"register":{"columns":[]}}