W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

VII Zaduszki Strażackie- 24 listopada 2023 roku

Zygmunt Krasiński, Modlitwa za Umarłych /fragm./ O Panie! jako ja żyję i cierpię, oni żyli i cierpieli i przeminęli, jako ja przeminę. O Panie! wzrosłem wśród nich, nie pojmowałem niegdyś, co to jest być bez nich, a dziś już nie pojmuję, co to jest być z niemi. Gdzie oni są, o Panie? Czasem w głosach słyszanych zda mi się, że ich głos się odzywa — czasem w nocy strach mnie przejmie; patrzę naokoło, jak gdyby oni stali blizko — i minie chwila i niema nikogo! O! Daj im odpoczynek na łonie Twojem, o Panie... ...jako ja dzisiaj modlę się za nich, daj, Panie, by kiedyś ci, których zostawię na ziemi, modlili się za mnie. — Połącz mnie kiedyś, o Panie, z temi, których zaznałem i ukochałem na ziemi — byśmy razem żyli w Tobie na wieki wieków. — Amen.

Zaduszki strażackie

Program:

  • godzina 15.30- zbiórka członków OSP Tymbark przy cmentarzu parafialnym    i zapalenie zniczy na grobach zmarłych Członków,
  • godzina 16.30- zbiórka strażaków z dekanatu na parkingu parafialnym w Tymbarku,
  • godzina 16.40- przemarsz do kościoła parafialnego,
  • godzina 16.45- utwory żałobne w wykonaniu Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”,
  • godzina 17.00- Wypominki i Msza Święta w intencji zmarłych Członków.

W czasie Zaduszek czytani są w wypominkach zmarli Członkowie Czynni, Wspierający i Honorowi z poszczególnych jednostek OSP oraz zmarli Członkowie Strażackiej Orkiestry Dętej „Tymbarski Ton”.

S. Przybylski

{"register":{"columns":[]}}