W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Sukces Kół Gospodyń Wiejskich w „Bitwie Regionów” na Górze Paproć

Opadł już „pył bitewny” po jakże słodkiej i miłej dla podniebienia „Bitwie Regionów” na Górze Paproć. W ramach otwarcia sezonu turystycznego organizowanego w minioną niedzielę 30 lipca, przez Gminę Limanowa, Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w konkursie kulinarnym.

Paproć

Z Gminy Tymbark w konkursowe szranki stanęły dwa koła z Podłopienia i Tymbarku. Nasze wspaniałe gospodynie przygotował specjały, którymi delektowała się nie tylko liczna komisja konkursowa, ale przede wszystkim uczestnicy corocznego wydarzenia rekreacyjno-kulturalnego.

Nasze Panie w pięknych i kolorowych strojach, godnie reprezentowały naszą gminę i serwowały smaczne znane w naszym regionie specjały. Przypadły one najwyraźniej do gustu także szacownemu jury, które przyznawało cenne nagrody. Przełożyło się to bowiem na cenne nagrody. I tak KGW z Podłopienia otrzymało wyróżnienie, a KGW w Tymbarku zajęło zaszczytne II miejsce w konkursie.

Obu naszym kołom serdecznie gratulujemy doskonałego smaku, estetycznych i bogatych stoisk oraz pięknych i gustownych strojów. Kto nie był na Paproci i nie skosztował tych wyrobów, może to wkrótce nadrobić, bowiem smakołyki obu naszych Kół zagoszczą podczas zbliżającego się szybkimi krokami święcie naszej gminy, które odbędzie w 21 lipca 2024 r. tradycyjnie na boisku rezerwowym w Tymbarku. Już dziś serdecznie zaparzamy.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}