W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Program "Czyste Powietrze"

„Czyste Powietrze” to program, który oferuje dofinansowanie wymiany starych i nieefektowanych źródeł ciepła na paliwa stałe (nie spełniających wymagań „Czystego Powietrza”) na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, jak i przeprowadzenie towarzyszących temu prac termomodernizacyjnych budynku.

Logo programu czyste powietrze

Program obejmuje 2 grupy Beneficjentów:

1. uprawnionych do PODSTAWOWEGO POZIOMU DOFINANSOWANIA (30 %) – wnioskodawców, których roczny dochód nie przekracza 100 000 zł,

2. uprawnionych do PODWYŻSZONEGO POZIOMU DOFINANSOWANIA (60%) – wnioskodawców, których przeciętny średni miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza:

  • 1 564 zł – w gospodarstwie wieloosobowym,
  • 2 189 zł – w gospodarstwie jednoosobowym.

Wniosek o wydanie zaświadczenia należy złożyć w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom właścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych, uprawnionym do uzyskania dofinansowania w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, Urząd Gminy w Tymbarku udziela wsparcia mieszkańcom w procesie składania wniosków poprzez utworzenie Gminnego Punktu Konsultacyjnego.

Wypełnianie wniosków odbywać się będzie, po telefonicznym umówieniu terminu, z pomocą pracownika Urzędu Gminy, który udzieli wyjaśnień dotyczących wniosku i zasad dofinansowania oraz pomoże w jego wypełnieniu.

Więcej informacji mogą Państwo uzyskać pod numerem telefonu: 18 33 25 141.

{"register":{"columns":[]}}