W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Droga i Park&Rride w cieniu kolorowego muralu

Okolica stadionu KS „Harnaś”, Szkoły Muzycznej i Zakładu Maspex zmieniła się w ostatnim czasie dość znacząco. W miejscu dawnej drogi i budynków starej owocarni, powstała olbrzymia hala magazynowa, która początkowo budziła mieszane odczucia mieszkańców. Została ona jednak zdecydowanie ocieplona, niezwykłym muralem, który, jak się wydaje, jest największym tego rodzaju przedsięwzięciem „artystycznym” w powiecie, a być może w regionie.

Mural

Niemal każdy kierowca i pasażer wjeżdżający od strony Piekiełka do Tymbarku zwracał dotychczas uwagę na charakterystyczną szaro-metalową konstrukcję nowego gmachu, lecz teraz, została ona skutecznie przekierowana na barwną i ciekawie zaaranżowaną kompozycję. Niewątpliwie jest to reklama firm, jakkolwiek w sposób subtelny, ale i bardzo czytelny dla każdego, nawiązuje do historii oraz teraźniejszości Tymbarku. Nie trudno bowiem, obok pięknych sadów i soczystych owoców nie zauważyć sylwety tymbarskiej fary, rynku, szkoły czy siedziby gminy.

Hala magazynowa powstała w miejscu dawnej drogi, którą już wkrótce dzięki porozumieniu Gminy Tymbark i Firmy Maspex zastąpi nowy, dogodny ciąg komunikacyjny, biegnący wzdłuż linii kolejowej wkrótce przez PKP modernizowanej. W jej wyniku zbudowany zostanie nowoczesny przystanek na trasie Piekiełko - Podłęże, a obok niego, do końca 2025 r. bardzo dogodny parking dla samochodów Park&Rride.

Powstanie zatem istotny węzeł komunikacyjno-przesiadkowy, przysłowiowe okno na świat dla Tymbarku, ale jednocześnie, będzie to szeroka brama do Gminy Tymbark. Cały kompleks zostanie połączony planowanymi ścieżkami rowerowymi, parkiem dworskim i parkiem im. Zofii Turskiej i dalej tarasem widokowym na Łopieniu.

Reasumując, to co wydawało się jeszcze niedawna mało estetycznym i zakłócającym krajobraz, nie zapominajmy jednak tej przemysłowej przecież części Tymbarku, już dziś staje się swego rodzaju „atrakcją turystyczną”.

O tym, iż tak jest w istocie, niech świadczy fakt, że wykonując zdjęcia do niniejszego postu, obok mnie takie same ujęcia wykonywało kilka

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}