W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wśród młodzieżowych drużyn OSP są najlepsi

29.05.2023

Wśród 10 zespołów rywalizujących ​​​​​​​28 maja 2023r. w Powiatowych Młodzieżowych Zawodach Drużyn Pożarniczych, najlepszymi okazali się młodzi adepci pożarnictwa z Rudy Malenieckiej. Rywalizacja odbyła się pod czujnym okiem Komisji, która bardzo dokładnie zwracała uwagę, na każde wykonywane zadanie. Zawody przeprowadzono na terenie kompleksu sportowego w gminie Ruda Maleniecka.

Wśród młodzieżowych drużyn OSP są najlepsi

„To bardzo budujące, jak widzi się młodych ludzi, którzy od najmłodszych lat są zaangażowani w tak piękną ideę, jaką jest pożarnictwo. Mam nadzieję, że ta aktywność i zainteresowanie będą kontynuowane, a powiat w przyszłości zasilą kolejne pokolenia młodych strażaków, tego oczywiście z całego serca im życzę.

Dziękuję za zorganizowanie tych zawodów, a w szczególności Powiatowej Komendzie Straży Pożarnej w Końskich. Zawody odbywają się po dość długiej przerwie, blisko 8 letniej ale, jak widzimy młodzież doskonale wykorzystała ten czas na szlifowanie formy. Na zwycięzców czekają puchary ufundowane przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej oraz okolicznościowe koszulki dla każdego uczestnika zakupione przez Starostwo Powiatowe w Końskich” – podkreślał starosta i prezes Powiatowego Zarządu OSP w Powiecie Koneckim Grzegorz Piec.

Jak informowali organizatorzy turnieju do zawodów mogli się zgłaszać młodzi druhowie w wieku od 10 do 16 lat, którzy są aktywni w młodzieżowych drużynach założonych przy Ochotniczych Jednostkach Straży Pożarnych. Zawody obejmowały sztafetę i ćwiczenia bojowe, za które drużyny otrzymywały punkty. Poniżej przedstawiamy szczegółową klasyfikację, a zwycięzcy wezmą udział w wojewódzkich zawodach, które tym razem odbędą się 10 czerwca w Sandomierzu.

  1. OSP Ruda Maleniecka.
  2. OSP Stąporków.
  3. OSP Bębnów.
  4. OSP Lipa.
  5. OSP Modliszewice.
  6. OSP Kazanów.
  7. OSP Czermno.
  8. OSP Fałków.
  9. OSP Dziebałtów.
  10. OSP Królewiec.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w zmaganiach wojewódzkich.

Paweł Kubiak

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}