W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Starosta z wizytą u Prezydenta RP

Starosta Grzegorz Piec w dniu 25 maja ​​​​​​​2023 r. na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy uczestniczył w spotkaniu z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Święto to zostało ustanowione przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. Prezydent zwrócił uwagę na rolę samorządu, szczególnie w sytuacjach trudnych, jak teraz w czasie agresji Rosji na Ukrainę.

Starosta z wizytą u Prezydenta RP

„To Państwo rozdzielaliście środki, które płynęły z centralnego budżetu na wsparcie. To Państwo pewnie nie przespaliście wielu nocy, żeby rozdysponować wszystkich przybywających do nas uchodźców, których nazywamy gośćmi” – mówił Andrzej Duda. Wyraził też wdzięczność wszystkim przedstawicielom samorządu, którzy pozostają w kontakcie z nim i jego współpracownikami, przekazując swoje spostrzeżenia.

 

„Cieszę się, że praca samorządów terytorialnych jest  zauważana i tak dobrze oceniana przez Prezydenta RP. Dobrze również, że Sejm pracuje nad kolejnymi formami wsparcia dla inwestycji lokalnych, które służą mieszkańcom. Pragnę również przekazać życzenia Prezydenta RP z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego moim kolegom samorządowcom” - mówił po powrocie ze spotkania w Warszawie starosta Grzegorz Piec.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}