W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Projekt „Ekopracownia – zielone serce szkoły” w powiecie koneckim

W świętokrzyskich szkołach podstawowych i średnich powstanie 28 pracowni edukacyjnych. Będzie to możliwe dzięki nowemu projektowi „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, realizowanemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Stosowne umowy na realizację zadań w dwóch szkołach ponadpodstawowych podpisali w piątek 11 sierpnia przedstawiciele władz powiatowych: starosta Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa i skarbnik Edyta Drążkiewicz. Dzięki wsparciu finansowemu o wartości 136 854 złote doposażone i zmodernizowane zostaną pracownie w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie i Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Końskich.

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania

Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej oraz przeciwdziałania szkodliwym emisjom.

Logo

Jak informuje Ryszard Gliwiński - prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach - szkoły mogły uzyskać do 50 tys. zł w przypadku pracowni przyrodniczej oraz do 75 tys. w przypadku pracowni związanej z odnawialnymi źródłami energii.

Z tej pierwszej formuły skorzystano w ZSP w Stąporkowie dzięki czemu zakupione zostaną m.in.: zestawy badawcze i doświadczalne do badań powietrza, gleby i wody, mikroskopy, model demonstracyjny elektrowni wiatrowej, model demonstracyjny płuc, modele preparowane żaby i ryby oraz modele cyklu rozwojowego roślin i owadów.

Pracownia związana z odnawialnymi źródłami energii w ZSP Nr 1 w Końskich otrzyma dzięki temu dofinansowaniu nowe ławki, interaktywny monitor, moduł do badania jakości powietrza, model konwersji energii słonecznej, demonstracyjny zestaw pompy ciepła, zestaw ogniwo paliwowe i zestaw turbina wodna oraz zestaw biopaliw.

Adam Kubka

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}