W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Międzynarodowa impreza „Tagoj de Sierosławice”!

21.06.2024

W podkoneckich Sierosławicach​​​​​​​ odbyła się impreza o charakterze międzynarodowym, która połączyła dzieci i młodzież z wielu krajów. Inicjatorem tego wydarzenia jest Wiesław Mietliński - prezes Fundacji Inicjatyw Młodzieży, który organizuje takie i podobne wydarzenia od 2005 roku. „Tagoj de Sierosławice” w tym roku ściągnęło wielu młodych artystów z Litwy, ale również z polskich miast. Na scenie można było podziwiać występy wokalne oraz instrumentalne. Członek Zarządu Powiatu Koneckiego - Dariusz Banasik wręczył uczestnikom pamiątkowy puchar, a patronatem honorowym ww. impreze objął - Starosta Konecki – Grzegorz Piec.

Międzynarodowa impreza „Tagoj de Sierosławice”!

Udział w wydarzeniu wzięła młodzież z koneckich szkół wraz z opiekunami. Niewątpliwie to wydarzenie zapadnie uczestnikom i gościom na długi czas w pamięci. Zapał i chęć do pracy Pana Wiesława pozytywnie zaraża młodzież do działania i poszerzania swojej wiedzy i talentów. Dariusz Banasik - Członek Zarządu Powiatu Koneckiego podkreślał, jak ważne są takie oddolne inicjatywy, które aktywizują młodzież i zachęcają do rozwoju swoich pasji i talentów od najmłodszych lat. Przekazał życzenia kolejnych sukcesów i wyraził nadzieję, że za rok znów spotkamy się w Sierosławicach, aby wspólnie móc świętować kolejną edycję tego wydarzenia.

Marta Trudnos

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}