W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Lokalne obszary bilansowania energii – strategie i rozwiązania ECO Centrum OZE z Kielc

EKO CENTRUM OZE, to firma która ​​​​​​​z powodzeniem funkcjonuję na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego. Jej protoplastą jest spółka EkoEnergia Polska. Na terenie Parku powstało nowoczesne zaplecze badawczo- rozwojowe, które prowadzi również tematyczne szkolenia.

Spotkanie z przedstawicielami firmy Centrum OZE

Inwestycja mogła powstać dzięki współfinansowaniu z funduszy unijnych. Centrum, jak zapewniają jego prezesi Łukasz Dziedzic i Artur Pawelec, dysponuję odpowiednim potencjałem i doświadczeniem w branży energetycznej, by podejmować wyzwania w tym obszarze, a szczególnie dążyć do rozwiązań bilansujących lokalne obszary zapotrzebowania na energię.

W piątkowym spotkaniu 1 października br. z przedstawicielami Centrum OZE w Kielcach udział wzięli samorządowcy powiatu koneckiego, na czele ze Starostą Koneckim Grzegorzem Piecem.

Dziś rachunki zawiązane z energią elektryczną, to dość znaczne obciążenie naszych stałych kosztów, dlatego szukanie płaszczyzn współpracy, które mogłaby powodować ich obniżenie jest ogromnie ważne – podkreślał podczas spotkania starosta Grzegorz Piec, któremu towarzyszył Jacek Werens dyrektor PUP w Końskich.

Jak mogliśmy usłyszeć, dziś sama fotowoltaika i termomodernizacja budynków nie do końca daje nam pełne szczęście. Pozyskiwanie zielonej energii, już nie jest tak problematyczne, co jej przechowywanie i co najważniejsze, efektywne jej zarządzanie. Wypracowanie rozwiązań polegających na przerzucaniu zgromadzonej energii miedzy obiektami, dawałoby dużo lepszy rezultat jej ostatecznego wykorzystania i to na dzień dzisiejszy jest najtrudniejsze. Tylko inteligentne zarządzanie i cyfryzacja gminnymi systemami zarządzania energią oraz wytwarzanie energii lokalnie, pozwoli nam obniżyć koszty funkcjonowania obiektów użyteczności publicznej, a kto wie może i nawet indywidualnym mieszkańcom poszczególnych obszarów.

Jesteśmy przygotowani, aby być dla Państwa partnerem w klastrach energii. W ramach naszej działalności możemy budować strategie i rozwiązania dla obiektów użyteczności publicznej – podkreślał podczas spotkania prezes Energy Trade Solutions S.A.

Wydaje się, że to droga, z której raczej już nie można zawrócić. Takie rozwiązania jak: mikro sieci, magazyny energii, inteligentne rozwiązania i cyfryzacja oraz lokalne obszary zbilansowania, to klucz do sukcesu i właściwa odpowiedz na ciągle rosnące rachunki za energię elektryczną, co zdecydowanie podkreślano podczas spotkania.

Paweł Kubiak

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}