W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejny sukces Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie

Z przyjemnością informujemy, że Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie znalazł się wśród 12 placówek z całej Polski jako laureat konkursu „INSPIRATOR KARIERY 2020” w kategorii EDUKACJA.

Uczestnicy wręczania nagrody

Organizatorem konkursu „Inspirator Kariery 2020” jest Fundacja Praca i Kariera z siedzibą w Zawierciu. W skład Kapituły Konkursu wchodzą przedstawiciele Fundacji Praca i Kariera oraz specjaliści z dziedziny kształcenia zawodowego.

Konkursowi przyświeca idea propagowania dobrych praktyk edukacyjnych, samorządowych i biznesowych w obszarze kształcenia zawodowego. Inspirator Kariery jest wzmocnieniem marki tych sektorów, które dbają o rozwój zawodowy przyszłych kadr. Wyróżnienia otrzymują więc te jednostki, które aktywnie podejmowały działania podnoszące standardy kształcenia zawodowego. Pretendujący o tytuł Inspiratora Kariery wypełniali formularze dostępne na stronie organizatora, a następnie nadsyłali wnioski. Kapituła Konkursu oceniała uczestników w trzech kategoriach: edukacja, samorząd i biznes. Kadra Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie, zgodnie z myślą, że najlepszy czas na działanie jest teraz, postanowiła przystąpić do działania. Formularz zgłoszeniowy zawierający obszerne opisy, zgodnie z wytycznymi regulaminu, opracowały dwie panie: pedagog szkolny Dorota Fitas i nauczyciel-bibliotekarz Anna Misiowiec. Pod uwagę brano: rozwiązania na rzecz doskonalenia kształcenia zawodowego, kształtowanie kompetencji kluczowych uczniów, rozwój szkoły w tym kadry pedagogicznej, współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami w celu odbywania praktyk i płatnych staży, organizację praktycznej nauki zawodu w ramach programu Erasmus +, PO WER, współpracę z zagranicznymi szkołami (projekty np. Socrates, Comenius). Szkoła spełniła oczekiwania, które były przedmiotem oceny Kapituły Konkursu. Zdobyła tytuł oraz logo Inspirator Kariery 2020,które będzie mogła wykorzystywać bezterminowo oraz promocję na łamach magazynu „Kierunek Kariera”, dyplom i statuetkę. Ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyła się uroczysta gala rozdania nagród. Organizatorzy, na czele z Panem Pawłem Abuckim – Przewodniczącym Kapituły Konkursu, przyjechali do Stąporkowa ze statuetką oraz z dyplomem, które przekazali na ręce dyrektor szkoły Hanny Rzepki i wicedyrektora Karola Banasika. Gratulacje otrzymali również wszyscy nauczyciele, którzy poprzez działania promujące kształcenie zawodowe w szkole przyczynili się do osiągnięcia tego sukcesu.

Otrzymany przez szkołę „Inspirator Kariery 2020” to uznanie i prestiż, to odzwierciedlenie jej renomy i nowoczesności. Nauka w takiej szkole daje możliwość zdobycia dobrego zawodu i potrzebnych kompetencji. Powinni brać to pod uwagę absolwenci szkół podstawowych, którzy już za chwilę staną przed wyborem nowej drogi edukacyjnej.

Szkole gratulujemy kolejnego sukcesu!

Agnieszka Krakowiak

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}