W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Znamy wyniki konkursu ofert o dofinansowanie realizacji zadań z zakresu turystyki! Region Puszczy Białowieskiej na liście beneficjentów!

10.03.2022

Minister Sportu i Turystyki ogłosił wyniki konkursu ofert na dofinansowanie w 2022 roku realizacji zadań z zakresu turystyki. Staraniem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Region Puszczy Białowieskiej”, której Powiat Hajnowski jest członkiem – założycielem, w nadchodzącym sezonie będzie się działo!

95 000, 00 zł dla "LOT Region Puszczy Białowieskiej" na realizację zadań z zakresu turystyki w regionie

LOT Region Puszczy Białowieskiej otrzymał 95 tys. zł na realizację zadania „Poprawa dostępności turystycznej regionu Puszczy Białowieskiej".

Projekt ma wzmocnić markę regionu Puszczy Białowieskiej, uwzględniając przy tym potrzeby różnych grup odbiorców, w tym osób starszych i osób z niepełnosprawnościami.
W projekcie zaplanowano:

  • zorganizowanie czterech eventów turystyki aktywnej w postaci rajdów:  rowerowego, nordic walking, spływu kajakowego oraz spaceru Shinrin Yoku - Kąpieli Leśnych.
  • produkcję spotów i filmu promocyjnego.
  • oznakowanie informacji turystycznej w Hajnówce.
  • wydawnictwa.

Z pierwszymi działaniami starujemy już w kwietniu!

Projekt to niejedyne przedsięwzięcie, które stowarzyszenie zrealizowało na rzecz rozwoju turystyki. W ubiegłym roku LOT zakończył realizację projektu „Puszcza Białowieska – bezpieczna i dostępna destynacja turystyczna”, również współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rozwoju i Technologii.  W ramach tego:

  • przygotowano i przekazano partnerom ulotki i papierowe podkładki na stoły do obiektów gastronomicznych z ofertą turystyczną regionu
  • opracowano publikację z ofertami turystycznymi dla turystów z niepełnosprawnościami - materiały promocyjne są dostępne w biurze LOT (u. 3Maja 45) i naszym Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA;
  • zrealizowano szkolenia dla branży turystycznej (m.in. z przygotowania ofert turystycznych uwzględniających aktualne trendy w turystyce i nową rzeczywistość w czasie i po pandemii oraz obsługi w turystyce osób z niepełnosprawnościami);
  • zorganizowano study tour’u dla touroperatorów
  • utworzono i wdrożono platformę lokalizacyjną z ofertą turystyczną regionu Puszczy Białowieskiej dostępną na stronie mapa.bialowieza.travel – Aplikacja „Szalki Puszczy Białowieskiej” jest dostępna w GooglePlay i AppStory.

Aplikację szczególnie gorąco polecamy na nadchodzący sezon rowerowy! Będzie to doskonała okazja do przetestowania rowerowych tras, w których utrzymanie wkład ma również nasze stowarzyszenie – latem 2021 r. “LOT Region Puszczy Białowieskiej” odnowił dwa szlaki rowerowe tzw. Narewkowskie: niebieski o długości 24 km i dziewięciokilometrowy czarny szlak. Realizacja zadania była możliwa dzięki wsparciu z dotacji Województwa Podlaskiego.

Działania LOT Region Puszczy Białowieskiej uzupełniają się wzajemnie z inicjatywami na rzecz promocji turystyki, podejmowanymi przez samorząd powiatu (więcej w materiałach). Wspólnymi siłami budujemy potencjał turystyki regionu Puszczy Białowieskiej!
Katarzyna Miszczuk

Materiały

Mapa bialowieza.travel ze szlakami i atrakcjami
Aplikacja "Szlaki Puszczy Białowieskiej" w sklepie GooglePlay
Powiat wspiera rozwój turystyki w regionie!
{"register":{"columns":[]}}