W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Konsumencie wybieraj świadomie

Plakat promujący kampanię - Konsumencie wybieraj świadomie!

W 2019 r. Powiatowy Rzecznik Konsumentów realizował kampanię informacyjną "Konsumencie - wybieraj świadomie", zorganizowaną przez Starostę Hajnowskiego. Projekt miał na celu zwiększenie świadomości konsumentów w zakresie przysługujących praw. Filarami kampanii były trzy hasła:

  1. Znam przepisy prawa – w ramach kampanii informowano o źródłach przepisów prawa oraz dokonano ich interpretacji.
  2. Czytam zawierane umowy – w ramach kampanii uczulano konsumentów na powagę konsekwencji prawnych wynikających z konsumenckiej niefrasobliwości, jaką jest nieczytanie umów.
  3. Korzystam z pomocy – w serwisie powiat.hajnowka.pl uruchomiono podstronę zawierającą prawne ABC: wzory pism,  przydatne linki oraz liczne tematyczne artykuły, poruszające problematykę, z którą najczęściej zgłaszają się konsumenci.

W ramach kampanii zrealizowano następujące działania edukacyjne:

  1. Starostwo Powiatowe w Hajnówce opracowało i wydało ulotkę zawierającą siedem najważniejszych zasad świadomego wyboru. Materiały promocyjne zostały rozdysponowane za pośrednictwem Urzędów Gmin w ilości ok. 200 szt. dla każdej z gmin. Ulotka była także dostępna w siedzibie Urzędu oraz w wersji online.
  2. Cykl porad eksperckich poruszających najpopularniejsze zagadnienia z zakresu praw konsumenta, systematycznie publikowany w lokalnej prasie - na łamach samorządowej „Gazety Hajnowskiej”, w serwisach internetowych samorządów z terenu Powiatu Hajnowskiego oraz strony internetowej Starostwa.
  3. W ramach porozumienia z Urzędem Komunikacji Elektronicznej w 2019 r. w szkołach z terenu Powiatu Hajnowskiego zostały przeprowadzone spotkania informacyjne pod hasłem „Klikaj z głową”.

 

Materiały

Ulotka - konsumencie wybieraj świadomie!
ulotka​_pdf​_1.pdf 0.91MB
{"register":{"columns":[]}}