W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie ZSZ z nowymi umiejętnościami! Trwają kursy kompetencji zawodowych i ITC!

14.04.2022

Trwają kursy umiejętności, zakończone solidną dawką wiedzy i odpowiednimi zaświadczeniami, potwierdzającymi zdobyte umiejętności i kwalifikacje. Dzięki aktywności szkoły w zakresie pozyskiwania funduszy, uczniowie jeszcze na etapie nauki w szkole średniej mogą brać udział w specjalistycznych kursach kwalifikacyjnych – i to za darmo!

Przygotowane ciasto

logotypy projektu: Fundusze Europejskie Program Regionalny, logo Województwa Podlaskiego - żubr w pikselach, Flaga Unii Europejskiej


Specjalistyczna wiedza to atut, który uczniowie ZSZ będą mogli dopisać sobie do CV jeszcze na etapie nauki w szkole średniej (do tego również doświadczenie zawodowe, ale to temat na osobny artykuł :))! W szkole aktualnie trwają kursy ITC: Photoshop i CorelDraw, laboratoria ITC: tworzenia stron www, SOLID EDGE oraz CADCAM (budowlańcy wiedzą o co chodzi) a także kursy kompetencji zawodowych: kuchnia regionalna oraz obsługa i organizacja przyjęć z elementami organizacji cateringu. Próbka możliwości naszych zdolnych uczniów w galerii – ale z góry uprzedzamy, że obejrzenie zdjęć może wzmagać apetyt :). Efekty prac są i smakowite i estetycznie przygotowane :)!

Może nie smakowicie, za to z sukcesem zakończył się kurs spawacza TIG i MIG/MAG. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli w nim udział zdali egzamin i dziś mogą się pochwalić posiadaniem uprawnień.  A już po świętach w ramach kursu startuje kolejna grupa – zamiarem dyrekcji jest, by przyszli spawacze nabyli uprawnienia jeszcze przed wakacjami.

Na tym nie koniec - zainteresowani uczniowie wezmą udział w kursie oprogramowania CNC, laboratorium SYMFONIA MAGAZYN (coś dla logistyków), w szkoleniach z kosztorysowania z procesie budowlanym oraz tachnospeed i modułu kontrolnego z rozliczeniem czasu pracy kierowcy. Jednocześnie trwają zajęcia wyrównawcze z matematyki i innych przedmiotów.

Choć oferty kursów kompetencji, szkoleń i laboratorium ITC  skrojone są pod potrzeby poszczególnych branż, każdy uczeń bez względu na wybrany kierunek może wziąć udział w dowolnej liczbie szkoleń. I to za darmo, podczas gdy w warunkach rynkowych udział w specjalistycznych kursach kosztuje krocie!

Organizacja kursów podnoszących kwalifikacje jest możliwa dzięki realizacji projektu „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych w Hajnówce poprzez realizację kompleksowego programu rozwojowego szkoły - II edycja". To wielozadaniowe przedsięwzięcie, mające na celu podniesienie kompetencji społecznych i zawodowych uczniów technikum. Poza uczestnictwem w kursach kompetencji, przyszli technicy brali udział w płatnych stażach podczas wakacji oraz w zajęciach w ramach poradnictwa zawodowego w trakcie tegorocznych ferii zimowych. Natomiast uczniowie z wysoką średnią otrzymują stypendium – nie byle jakie, bo w kwocie 500 zł!
Do bogatego wachlarza zadań dodamy, że w ramach projektu zostanie doposażona baza dydaktyczna szkoły w celu stworzenia warunków nauki zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej dla zawodów technik budownictwa, technik mechanik, technik informatyk, technik żywienia i usług gastronomicznych. Sale techniczne będą służyć kolejnym pokoleniom przyszłych specjalistów.

Projekt będzie realizowany do 31.08.2023 r., jego wartość to ponad 2,1 mln zł. Z działań skorzysta 200 uczniów oraz 9 nauczycieli.

Jeśli chcesz wiedzieć i umieć więcej, zdobyć pewny zawód, poznawać świat i zarobić swoje pierwsze pieniądze – aplikuj do ZSZ w Hajnówce! Wszechstronność i wiedza – to kluczowe elementy, na jakie stawia szkoła. W ofercie: kierunki kształcenia odpowiadające potrzebom rynku pracy, nowe przedmioty i więcej praktycznej wiedzy, udział w projektach, w tym w stażach krajowych i zagranicznych, praktyczna nauka zawodu w ramach współpracy z przedsiębiorcami, stypendia ufundowane przez zaprzyjaźnione firmy i … długo by wymieniać! Więcej w naszym „Informatorze 8klasisty”.
Katarzyna Miszczuk

Materiały

Informator Hajnowskie szkoły średnie COOL Schools
Informator​_rekrutacja​_new.pdf 18.85MB
Zespół Szkół Zawodowych w Hajnówce rekrutuje! Prezentacja oferty edukacyjnej na rok 2022/2023

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}