W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rejestracja jachtu w Starostwie Powiatowym

20.07.2021

Starostwo Powiatowe w Hajnówce przypomina o możliwości rejestracji niewielkich jachtów morskich i śródlądowych.

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.

Rejestracji podlegają:

  • Jacht lub jednostka pływająca używana do amatorskiego połowu ryb o dł. co najmniej 7,5 lub napędzie mechanicznym o mocy większej niż 15 kW.

Rejestracji nie podlegają:

  • jednostki pływające przeznaczone wyłącznie do regat i zawodów sportowych, posiadające klasę regatową i ważny certyfikat wydany przez polski związek sportowy oraz regatowe łodzie wiosłowe;
  • jednostki pływające napędzane tylko siłą mięśni ludzkich;
  • deska surfingowa, deska z żaglem lub inna podobna jednostka pływająca.

Jednostka pływająca do dł. 24 m, która nie podlega obowiązkowi rejestracji, może być zarejestrowana na wniosek właściciela.    
Rejestr prowadzony jest w formie elektronicznej (Reja24) i zapewnia stały dostęp do danych (24/7) służbom ratowniczym, organom ścigania i administracji państwowej.
Rejestracji można dokonać osobiście w Wydziale Budownictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Hajnówce (pok. 10, (85) 682 50 19). Wniosek do pobrania  w załączeniu.
Wniosek można również złożyć elektronicznie, korzystając z portalu REJA24
Czas wydania dowodu rejestracyjnego to 30 dni, wysokość opłaty uzależniona jest od jednostki pływającej (wysokość widać po rejestracji w systemie). Opłatę wnosi się na rachunek: 25124052111111000049239090.

 

Materiały

Strona internetowa portalu REJA24
Wniosek o rejestrację jednostki
wniosek.pdf 0.85MB
{"register":{"columns":[]}}