W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Promocja zielonych projektów Powiatu Hajnowskiego - o naszych działaniach mówią branżowe media!

05.10.2022

Powiat hajnowski realizuje nową inicjatywę promującą rozwój OZE w regionie - „Odnawialne źródła energii − Power-to-Heat Hajnówka” to projekt, który zakłada opracowanie nowego, innowacyjnego rozwiązania produkcji ciepła z odnawialnych źródeł energii, współpracującego z istniejącą siecią c.o. miasta Hajnówka. O naszych działaniach jest głośno w branżowych mediach!

Powiat Hajnowski Fundacja 100 prozent erneuerbar (Niemcy) realizują projekt "Renewable Power - to- Heat Hajnówka"

Energia odnawialna to bezpieczna przyszłość. Powiat Hajnowski od wielu lat rozwija polsko - niemiecką współpracę w tym temacie - rewolucjonizujemy rozwój naszego regionu!

  • 2019- 2020 - początek polsko - niemieckiej współpracy na szczeblu powiatowym, jako jedyny samorząd posiadamy "Plan Energetyczny dla Powiatu Hajnowskiego" - to dokument analityczny, wskazuje najkorzystniejsze „zielone rozwiązania” dla regionu, biorąc pod uwagę uwarunkowania przyrodnicze, społeczne i ekonomiczne.
  • 2021 - w ramach kolejnego projektu uruchomiliśmy Centrum Energii Odnawialnej, w którym mieszkańcy mogli (mogą) skorzystać z bezpłatnego doradztwa w zakresie doboru odpowiedniej instalacji, pomocy w złożeniu i rozliczeniu wnioski o dofinansowanie, audytu energetycznego budynku. Centrum Energii funkcjonuje do dziś - w ramach projektu "Hajnówka OdNowa - Zielona Transformacja" i naszej kampanii "Tak dla zielonej energii w Powiecie Hajnowskim" nadal pomagamy mieszkańcom! (więcej w materiałach)
  • 2022 - kolejny innowacyjny projekt „Odnawialne źródła energii- Power-to-Heat Hajnówka”. Transformacja energetyczna – tak w wielkim skrócie można opisać efekty projektu, który realizuje Powiat Hajnowski, w porozumieniu z niemieckim partnerem – Fundacją 100 prozent erneuerbar.

O założeniach projektu jest głośno za sprawą branżowych mediów. Artykuł o naszych działaniach i, przy okazji, promujący  region i jego ofertę inwestycyjną, został opublikowany w mediach należących do Wydawnictwa MaxMedia. Innowacyjność siłą postępu i rozwoju - małymi krokami budujemy naszą energetyczną przyszłość oraz wizerunek regionu jako miejsca atrakcyjnego gospodarczo.

Zapraszamy do lektury!

Katarzyna Miszczuk

Zrzut ekranu ze strony ZielonySwiat.tech z artykułem promującym nasz region

 

Materiały

Powiat hajnowski realizuje nowy projekt promujący OZE - artykuł ukazał się na stronie Rynek inwestycji
Powiat hajnowski realizuje nowy projekt promujący OZE - artykuł ukazał się na stronie ZielonySwiat.tech
Tak dla zielonej energii w Powiecie Hajnowskim! Info o doradztwie w Centrum Energii Odnawialnej

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}