W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowy Rzecznik Konsumenta informuje - Policz i nie przelicz się! Wszystko co musisz wiedzieć o kredytach

04.10.2021

Inwestujesz? Kupujesz nieruchomość? UWAŻAJ! Policz i nie przelicz się!

Trwa kampania społeczna Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Policz i nie przelicz się!” zwraca uwagę społeczeństwa na ryzyko utraty oszczędności i konieczność zachowania ostrożności przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych.

Niskie stopy procentowe zachęcają konsumentów do zakupu nieruchomości na kredyt oraz lokowania środków w różnego typu instrumenty finansowe. Związane jest z tym duże ryzyko realnej utraty oszczędności bądź niemożności spłaty zobowiązań w przyszłości.

UOKiK przygotował dwa 30-sekundowe spoty przeznaczone do emisji w telewizji i radiu.

W ramach kampanii przygotowaliśmy także kalkulator, dzięki któremu możesz sprawdzić, o ile orientacyjnie wzrośnie rata kredytu, gdy zmieni się jego oprocentowanie. Wejdź na finanse.uokik.gov.pl i wpisz parametry swojego kredytu – kwotę, którą masz do spłaty, wysokość rat lub oprocentowanie oraz datę spłaty ostatniej raty.

Elementem kampanii był ponadto webinar, podczas którego eksperci z UOKiK, Komisji Nadzoru Finansowego, przedstawiciel organizacji konsumenckiej oraz powiatowy rzecznik konsumentów rozmawiali m.in. o inwestowaniu, czy zakupach nieruchomości na kredyt. Webinar dostępny jest na kanale UOKiK na YouTube.

Materiały

Kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego w PLN
Artykuł prasowy "Akcje i obligacje"
Akcje​_i​_obligacje.docx 0.12MB
Artykuł prasowy "Fundusze inwestycyjne"
Fundusze​_inwestycyjne.docx 0.12MB
Artykuł prasowy "Inwestycje w nieruchomości komercyjne"
UOKIK​_3.docx 1.12MB
Artykuł prasowy "Kalkulator zmiany oprocentowania"
uokik​_4.docx 1.31MB
Artykuł prasowy: "Zakup mieszkania lub domu"
uokik​_6.docx 0.17MB
Artykuł prasowy "Zmiana wartości nieruchomości"
uokik​_7.docx 0.13MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}