W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

O ogrzewaniu porozmawiamy z mieszkańcami także w grudniu!

Solidna dawka wiedzy w zasięgu Twojej ręki.

Na plakacie, po lewej stronie znajdują się: herb powiatu, grafika granic powiatu ze znacznikami gmin, u dołu napisy: Powiat Hajnowski zaprasza na cykl spotkań z mieszkańcami, będziemy w każdej gminie! Pod napisami logotypy projektu - herb powiatu hajnowskiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po prawej stronie, na tle zdjęcia z pompą ciepła znajdują się informację o tematyce warsztatów (zawarte w artykule)

logotypy projektu

Samorząd Powiatu Hajnowskiego zaprasza mieszkańców regionu na otwarte warsztaty „Niskoemisyjne źródła energii”. Nie wiesz, co się kryje pod tym szyldem? Podpowiadamy – wiedza o oszczędnościach i bezpieczeństwie energetycznym – Twoim i naszego regionu! Będziemy w każdej gminie, a nasz ekspert odpowie na wszystkie pytania! W październiku byliśmy w Czyżach, Czeremsze, mieście Hajnówka, Kleszczelach.

Na kolejne zapraszamy:

  • 12.12.2023, godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury w Dubinach
  • 14.12.2023, godz. 13.00 w Narwiańskim Ośrodku Kultury (Mickiewicza 105, Narew)
  • 14.12.2023, godz. 17.00 w Białowieskim Ośrodku Kultury, ul. Sportowa 1, 17-230 Białowieża
  • 20.12.2023, godz. 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Dubiczach Cerkiewnych, ul. Gółwna 67

Ogrzewanie bez tajemnic

Biorąc udział w warsztatach dowiesz się:

  • jak działają pompy ciepła gruntowe i powietrze – woda, kotły zgazowujące drewno, kotły gazowe, kotły na pellet , wady i zalety tych urządzeń,
  • na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego źródła ciepła,
  • jaki jest średni koszt każdej inwestycji i jej miesięcznego funkcjonowania.

Ponadto poznasz:

  • warunki dofinansowania w programach „Czyste powietrze” i „Moje ciepło”,
  • zasady składania wniosku aplikacyjnego i rozliczenia dofinansowania (a przy okazji przypomnimy Wam, że w strukturach samorządu powiatu działa Centrum Energii Odnawialnej, gdzie w każdą  środę i piątek można bezpłatnie skorzystać z doradztwa oraz z pomocy w zakresie rozliczania/składania wniosku w ramach Programów 😊).

W ramach warsztatów planujemy również dowiedzieć się „u źródła” u konkretnego użytkownika, jak ocenia on funkcjonowanie danej instalacji. Dzięki temu uczestnicy warsztatów poznają wiarygodne opinie, zalety i ewentualne wady danego rozwiązania.

Będzie merytorycznie, konkretnie i rzeczowo!  Rozwiejemy wątpliwości, rozprawimy się z kilkoma mitami, a z pewnością przekażemy same fakty!

Wiedza nie tylko merytoryczna – warsztaty z kamerą termowizyjną

Poza warsztatami, w I kwartale 2024 r. zaplanowaliśmy także cykl spotkań w terenie z kamerą termowizyjną. Na przykładzie wybranych budynków prywatnych poznamy przyczyny i miejsca strat ciepła, a tym samym – znaczenie termomodernizacji i zasady prawidłowego docieplania budynków. Okna, drzwi, strop – wszystkie te elementy mają znaczenie dla zatrzymania ciepła, a jednocześnie – pieniędzy w portfelach!

To, czego nie widać gołym okiem, można będzie zobaczyć przy pomocy kamery termowizyjnej. Przekonaj się sam i już teraz  zgłoś swój dom do termowizji i zobacz którędy ucieka z niego ciepło! Kontakt: lucyna.lewczuk@powiat.hajnowka.pl, tel. 85 682 5199.

Warsztaty „Niskoemisyjne źródła energii” organizowane są w ramach projektu „Oddychaj NATURAlnie bez smogu!”  realizowanego z programu priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej” z udziałem  środków udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Katarzyna Miszczuk

Materiały

Formularz zgłoszeniowy
Formularz​_zgłoszeniowy​_Warsztaty​_z​_kamerą​_termowizyjną.docx 0.05MB
{"register":{"columns":[]}}