W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„Moja przyrodnicza skarbnica”- poznaliśmy laureatów konkursów

25.05.2022

W ramach projektu „Przyrodnicza skarbnica ponad granicami” partnerzy w projekcie ogłosili dwa konkursy – plastyczny i fotograficzny pn. „Moja przyrodnicza skarbnica”. Laureaci zostali nagrodzeni w trakcie uroczystego podsumowania projektu, które odbyło się 23 maja w II LO z DNJB.

I miejsce - Maria Tichoniuk (16 l.) za pracę "Moc w ziołach zaklęta". Grafika przedstawia starszą osobę w trakcie tworzenia wywaru w otoczeniu ziół.

logotypy projektu Programu Polska -Białoruś-Ukraina 2014-2020

Ideą obu konkursów było przedstawianie puszczańskiej bioróżnorodności oczami (wyobraźni) uczestnika. Uroczyste podsumowanie projektu stało się okazją do podziękowania laureatom oby konkursów za zaangażowanie i chęć podzielenia się próbką swojego talentu. A było na co popatrzeć! Wyeksponowane w auli szkolnej prace zachwycały – starannością, bogactwem artystycznych form i wnikliwości w obserwacji przyrodniczego otoczenia. Uczestnicy przedstawili fragment przyrody Puszczy Białowieskiej – „swojej przyrodniczej skarbnicy”.
Nagrody ufundowane przez Powiat Hajnowski i Białowieski Park Narodowy wręczyli Wicestarosta Joanna Kojło, Dyrektor II LO Igor Łukaszuk i przedstawiciele BPN.

Laureaci - konkurs plastyczny:

I miejsce - Maria Tichoniuk (16 l.) za pracę "Moc w ziołach zaklęta"
II miejsce - Wiera Maciuka (82 l.) za prace "Narewka. Miejsce, w którym się wychowałam" i "Słoneczniki dają radość moim bliskim"

Wyróżnienia:

  • Agata Kiersnowska (15 l.)
  • Justyna Ostapkowicz (15 l.)
  • Gabriela Kraśko (15 l.) wraz z mamą Anetą
  • Natalia Romaniuk (15 l.)

Laureaci - konkurs fotograficzny:

I miejsce - Szymon Bajko (16 l.) za fotografię "Tradycje we współczesnym świecie"
II miejsce - Bartosz Andrzejuk (18 l.) za tryptyk "Kłosy zboża przed burzą", "Przez las o zachodzie słońca" i "Odkrywkowa kopalnia kredy w Mielniku"
III miejsce - Michał Iwaniuk (17 l.) za fotografie "Tuż przed odlotem" i "Świadkowie czasu"

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Lunda (16 l.)
  • Damian Iwaniuk (17 l.)
  • Gabriela Kraśko (16 l.)

Gratulujemy! A relacja z uroczystego podsumowania projektu w materiałach, poniżej tego artykułu.

Katarzyna Miszczuk

Materiały

"Przyrodnicza skarbnica ponad granicami" - podsumowanie projektu

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}