W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kiermasz Produktów Lokalnych Regionu Puszczy Białowieskiej.

28.07.2021

W słoneczny lipcowy weekend (25.07) zaprosiliśmy Was do powiatowego Centrum Promocji i Turystyki KRAINA ŻUBRA na Kiermasz Produktów Lokalnych – pierwszy z czterech zaplanowanych Kiermaszy już za nami!

Na stoisku Pani Tamara Krawczyk.

Na terenie parkingu przy siedzibie Centrum Turystyki i Promocji „Kraina Żubra” gościliśmy lokalnych twórców i rękodzielników. Pani Małgorzata Krawczyk z Planty prezentowała na swoim stoisku przepiękne koronki, hafty, gobeliny wprowadzając w tajniki swojej pracy zaciekawionych turystów. Na kiermaszu nie zabrakło również oryginalnej biżuterii (sutasz) i przepięknych wyrobów szydełkowych autorstwa Pani Krystyny Łukjaniuk (pseudonim artystyczny KLIVVIA). Kolejnym wystawcą niedzielnej edycji była Pani Lucyna Zdanowska z Planty, która z zapałem opowiadała ciekawe historie o tradycyjnych makatkach podlaskich, ręcznikach oraz wspólnie z turystami robiła motanki (laleczki, które wykonuje się w konkretnym celu, np. jeśli panna chce znaleźć dobrego męża itp.). W wydarzeniu uczestniczyła również Pani Tamara Zubrycka z Guszczewiny, która przywiozła ze sobą przepiękne drewniane wyroby oraz regionalne chodniczki. Swoimi robótkami ręcznymi pochwaliła się także Pani Maria Dolińska z Hajnówki, która wzięła ze sobą wyroby szydełkowe i prace wykonane na drutach. Pogoda i turyści dopisali.
Celem kiermaszu jest promocja producentów i twórców produktów lokalnych z regionu Puszczy Białowieskiej. Produkty lokalne są znakiem promocyjnym naszego pięknego regionu.

A już w najbliższy weekend (31.07—1.08) pojawią się kolejni artyści, rękodzielnicy i producenci produktów lokalnych. Nie zabraknie regionalnej kuchni i innych atrakcji. Rodziny z dziećmi zapraszamy na plac zabaw, tuż przy Centrum Turystyki i Promocji KRAINA ŻUBRA, rowerzystów na chwilę oddechu a przejezdnych kierowców - po pozytywną energię i informacje turystyczne z regionu - w najbliższy weekend serwujemy same apetyczne i rękodzielnicze nowinki.  Serdecznie zapraszamy do udziału.

Agnieszka Łapińska - Chomicka, Wydział Promocji i Rozwoju

Materiały

Powiat Hajnowski zaprasza na Kiermasz Produktów Lokalnych

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}