W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

INFORMATOR przeciwdziałanie przemocy w rodzinie powiat hajnowski 2021

30.07.2021

Informacja -uniwersalna grafika wiadomości. Na niebieskim tle herb Powiatu Hajnowskiego oraz biały napis.
Przemoc - choć nie zawsze boli fizycznie, każdy jej przejaw zostawia głęboki ślad w psychice, niszcząc poczucie wartości, godności i zaufanie.
 
Najtrudniejszym w przeciwdziałaniu temu zjawisku jest fakt, że choć przemoc jest wszechobecna - nadal pozostaje tematem tabu.
 
Zawoalowana w społeczne konwenanse, w którym to ofiara czuje lęk przed przeciwstawianiem się oprawcy, obawia się społecznego ostracyzmu i napiętnowania. Nie bójmy się reagować - bo tylko zdecydowane działanie potrafi zahamować przemoc. Pozwólmy sobie pomóc, korzystajmy z pomocy instytucji, które zostały ku temu powołane.
 
Czym jest przemoc, jak się jej ostrzegać, gdzie szukać pomocy - odpowiedzi zawiera Informator Powiatu Hajnowskiego z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, przygotowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce (PCPR). Jednocześnie PCPR przypomina jednocześnie o prowadzonej rekrutacji do Programu oddziaływań korekcyjno – edukacyjnych dla osób stosujących przemoc w rodzinie.
 
Celem Programu jest edukacja w kierunku zmiany zachowań agresywnych na rzecz postawy partnerstwa i poszanowania wobec domowników, w tym nauczenia samokontroli osoby stosującej przemoc w rodzinie. Program jest bezpłatny, składa się ze spotkań grupowych i indywidualnych.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do dnia 12 sierpnia 2021 r. do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Hajnówce, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 10A, 17-200 Hajnówka.

Informacji dot. udziału w Programie udziela pracownik Centrum, w dni robocze, w godzinach: 08.00 - 15.00, Nr. telefonu: 856823642, mail: pcpr@powiat.hajnowka.pl. Szczegóły w załączeniu.

Materiały

Informator przeciwdziałanie przemocy w rodzinie powiat hajnowski 2021
informator.docx 0.07MB
Zaproszenie dla osób stosujących przemoc w rodzinie do Programu oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych 2021
Zaproszenie​_dla​_osób​_stosujących​_przemoc.docx 0.01MB
{"register":{"columns":[]}}