W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Można składać wnioski o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizacji „Programu wyrównywanie różnic między regionami III” w roku 2022.

PFRON

Informujemy o możliwości składania wniosków przez samorządy gminne i organizacje pozarządowe o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych realizacji „Programu wyrównywanie różnic między regionami III” w roku 2022. W ramach programu dofinansowana jest m.in.:

Obszar B - Likwidacja barier w urzędach, placówkach edukacyjnych lub środowiskowych domach samopomocy, w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania,

Obszar C - Utworzenie spółdzielni socjalnej osób prawnych,

Obszar D - Likwidacja barier transportowych – dofinansowanie do zakupu lub przystosowania pojazdów do przewozu osób niepełnosprawnych w:

- placówkach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzonych przez gminy lub organizacje pozarządowe,

- warsztatach terapii zajęciowej prowadzonych przez gminy lub organizacje pozarządowe,

- gminach, które dowożą osoby z niepełnosprawnościami do znajdujących się poza ich terenem placówek służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych.

Wnioski należy składać w Kancelarii Starostwa Powiatowego w Garwolinie,
ul. Mazowiecka 26, do dnia 14 lutego 2022 r.
(druk poniżej)

Szczegółowe informacje dotyczące sposobu realizacji i procedur Programu znajdują się na stronie internetowej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: https://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/program-wyrownywania-ro/

Informacji udzielają również pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Garwolinie, ul. Mazowiecka 26, tel. 25 682 43 19.

Zachęcamy do składania wniosków i skorzystania z dofinansowania w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Materiały

Wniosek o dofinansowanie
Wniosek​_o​_dofinansowanie​_(1).docx 0.07MB
{"register":{"columns":[]}}